Zawodnicy UKS Delfin Legionowo przywieźli z zawodów w zimowym pływaniu, które odbyły się w Burghausen aż 11 medali

Jakub Rapacki, Piotr Rapacki i Maciej Perl na zawodach w Burghausen fot. UKS Delfin Legionowo

Pomiędzy 9 a 11 grudnia odbył się Puchar Świata federacji IWSA w zimowym pływaniu w niemieckim Burghausen. W imprezie udział wzięło wielu zawodników z całego świata. W Niemczech pojawili się zawodnicy między innymi z Chile, Argentyny, Austrii oraz z Polski. Już od kilku lat dyscyplina ta staje się coraz popularniejsza. W Legionowie dzięki Michałowi Perlowi, który jest mistrzem oraz rekordzistą świata w tej dyscyplinie coraz więcej osób przekonuje się do podjęcia wyzwania, jakim niewątpliwie jest zimowe pływanie. Tym razem nie Michał Perl, lecz jego zawodnicy wybrali się na zimową imprezę rangi międzynarodowej odnosząc przy tym nie małe sukcesy.

Klub UKS „Delfin” Legionowo reprezentowało w Niemczech troje zawodników: Jakub Rapacki, Piotr Rapacki oraz Maciej Perl. Łącznie przywieźli 11 medali rożnego koloru. Każdy z nich startował w innej kategorii wiekowej.

Najmłodszy, Kuba Rapacki przywiózł ze sobą 4 złote medale. Zdobył je na poszczególnych dystansach: 25m dowolnym oraz klasycznym; 50m dowolnym oraz klasycznym. W swojej kategorii wiekowej A1 czyli do 15 roku życia okazał się bezkonkurencyjny. Był to również najmłodszy uczestnik zawodów.

Najstarszy z całej trójki – Piotr Rapacki, tata Kuby wywalczył łącznie 5 medali. Dwa srebrne oraz 3 brązowe. Ścigał się w kategorii E (40-45 lat). Najcenniejsze trofea wywalczył na dystansach: 25m klasycznym oraz 50m dowolnym. Medale brązowe na: 25 dowolnym, 50m klasycznym oraz 200m dowolnym. Piotr również startował na dystansie 100m dowolnym, ale minimalnie zabrakło do medalu i zajął ostatecznie 4 miejsce.

Trzeci z zawodników, który wziął udział w zawodach, które odbyły się w Burghausen to Maciej Perl, młodszy brat utytułowanego Legionowianina Michała Perl, który idzie jego śladami. Maciej wywalczył dwa złote medale w kategorii A2 (15-19 lat). Wywalczył je na dystansach 25m dowolnym oraz 50m dowolnym.

Gazeta Powiatowa gratuluje Jakubowi Rapackiemu, Piotrowi Rapackiemu i Maciejowi Perlowi świetnych występów w zawodach, które odbyły się w Burghausen oraz życzy dalszych sukcesów.

źródło: UKS Delfin Legionowo