Nieporęt. We wrześniu tężnia solankowa w nieporęckich portach będzie pracować dłużej

tężnia nieporęt

Z uwagi na dużą popularność tężni solankowej mieszczącej się na terenie nieporęckich portów, dyrekcja tego kompleksu zdecydowała o wydłużeniu godzin jej pracy. Teraz, z dobrodziejstw solankowych inhalacji można korzystać codziennie w godzinach pomiędzy 8, a 20.

Tężnię solankową na terenie nieporęckich portów otworzono w czerwcu 2022 r. Inwestycja kosztowała blisko 1,3 mln zł. Przez 3 miesiące funkcjonowania tego obiektu, z jego dobrodziejstw skorzystało setki, a może nawet i już tysiące osób. – Na inhalacje solankowe do Portu Nieporęt-Pilawa codziennie przyjeżdża wielu mieszkańców, a także turystów. W weekendy trudno znaleźć wolne miejsca na drewnianych ławeczkach, czy leżankach okalających obiekt. Spacery przy tężni cenią sobie zarówno młodzi rodzice z dziećmi, jak i seniorzy. Coraz częściej, na krótki odpoczynek przy nowoczesnej, drewnianej konstrukcji, zatrzymują się również rowerzyści, rolkarze czy inni miłośnicy ćwiczeń na świeżym powietrzu. Także wielbiciele książek znajdują tu doskonałe miejsce do relaksującej lektury – zauważają na łamach sierpniowych urzędowych Wieści Nieporęckich miejscowi urzędnicy.

 

We wrześniu tężnia solankowa będzie pracować dłużej

Z uwagi na ogromną popularność, jaką cieszy się nieporęcka tężnia solankowa zdecydowano o wydłużeniu godzin jej pracy. Począwszy od września 2022 r., obiekt ten będzie pracował w godzinach pomiędzy 8, a 20.

Nadmorski mikroklimat nad Jeziorem Zegrzyńskim

Mikroklimat panujący w tężni solankowej jest zbliżony do tego panującego np. w nadmorskich uzdrowiskach. Od lat wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu wielu chorób m. in. płuc, oskrzeli, zatok, nadciśnieniu tętniczym, czy też w nerwicach wegetatywnych. Z jego dobrodziejstw mogą korzystać także i osoby zdrowe, które dzięki tym bakteriobójczym inhalacjom mogą poprawić swoją odporność. W dobie epidemii koronawirusa i koniecznej rehabilitacji po przejściu tej poważnej choroby, powstanie tężni solankowej w nieporęckich portach ma przyczynić się do zwiększenia walorów turystycznych tej gminy.