Legionowska Katorga. Zima 2022 – dołącz do sportowo-rekreacyjnej imprezy charytatywnej

adasdadasssss

Już 20 lutego 2022 (niedziela) odbędzie się kolejna Legionowska Katorga, sportowo-rekreacyjna impreza charytatywna łącząca rywalizację, dobrą, familijną zabawę z pomaganiem potrzebującym.

 

Uczestnicy zimowej Katorgi będą mieli do pokonania w legionowskich lasach w wybranej przez siebie kategorii dystans: marsz (10 km), bieg (10 km) oraz rower (20 km, 40 km oraz 60 km Extreme).

Nowością jest propozycja dla rodzin oraz znajomych lubiących razem spędzać czas. To gra terenowa Legionowska Katorga Przygoda będąca połączeniem klasycznych podchodów, marszów przełajowych, odgadywania zagadek oraz zdobywania punktów w wersji digital. Wszystko to przy użyciu smartfona (Android, IOS).

 

 

Zima na legionowskim podwórku zapowiada się zatem imponująco.

Ilu zawodników stanie na linii startu oraz jaka pogoda będzie im towarzyszyła?
Czy wystarczy Wam sił na sportowe wyzwania po feriach zimowych?
Czy jesteście gotowi spalić nieco kalorii i wejść z mocną charytatywną energią w rok 2022?
Na te oraz wiele innych pytań mamy nadzieję poznamy już 20. lutego.

Już teraz zapraszamy serdecznie na Legionowską Katorgę Zimę. Nic tak nie poprawia nastroju jak wspólna zabawy i pomaganie potrzebującym. Pamiętajmy, że dobro powraca.

Zapraszam serdecznie do udziału
Adam Skop

 

 

Opis Katorgi

Informacje o wydarzeniu:
https://legionowskakatorga.wordpress.com/
https://www.facebook.com/Legionowska-Katorga-200507814124996

Legionowska Katorga odbywa się na terenie legionowskich lasów od 20.. roku. Odbywa się dwukrotnie w roku (zima, jesień), a w ostatniej edycji Jesień 2021 wzięło udział 150 zawodników.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Legionowskiej Katorgi jest Adam Skop, który doświadczenia i inspiracje czerpie z udziału w licznych ultra maratonach szosowych i terenowych. Łączy urok osobisty, charyzmę i umiejętność oderwania ludzi z foteli i kanap.

Oficjalnymi patronami wydarzenia są:
Klub SATORI z senseiem Danielem Jankowskim na czele i Prezydent Miasta Legionowo.

 

Opis i charakterystyka tras

Trasa 20 km

https://ridewithgps.com/routes/37767945

Początek trasy dystansu 20 km jest wspólny, z tym którym wiedzie trasa dłuższa. Podobnie jak uprzednio rozpoczynamy z Satori i po pokonaniu wiaduktu ulicą Handlową zawodnicy docierają do lasu. Tu również nie zabraknie malowniczego singla u wejścia do lasu, odwiedzin przy jeziorku Leśniczówka, czy pokonywania wzniesień wydm w Legionowskim Lesie. Takie rozwiązanie pozwoli jechać wspólnie część trasy, zawodnikom, którzy będą jechali dystans zarówno 20 jak i 40 km. Zmiany rozpoczynają się po pokonaniu legionowskiego lasu.

Tu zawodnicy przedostają się przejściem podziemnym na stacji kolejowej Warszawa Choszczówka i mkną dalej kamienistym szutrem wzdłuż torów kolejowych w kierunku Legionowa. Szlak w połowie odbija głębiej w las i zalicza kilka pomniejszych wzniesień, aby swój leśny finał mieć na ulicy Generała ROI, a dalej już wprost na metę pod Klubem Satori.

 

Trasa 40 km

https://ridewithgps.com/routes/37767929

 

 

Trasę rozpoczynamy spod klubu Satori. Po pokonaniu Legionowskiego wiaduktu nad torami, zawodnicy udają się ul. Handlową i tuż obok przejazdu kolejowego na ul. Kwiatowej wjeżdżają do lasu.

Tam malowniczym singlem pokonują kręte odcinki, aby chwilę potem trafić w okolice Jeziora Leśniczówka.

Trasa biegnie na południowy wschód i krętymi odcinkami lasu trafiamy na szczyt wydmy. Dalej jej wierzchem uczestnicy przemieszczają się w okolice oczyszczalni Czajka, gdzie trafiają do lasu “Uroczysko Las Henryka”. Stąd droga wiedzie dalej ulicą Mehoffera przez wiadukt nad Torami. Dalszy terenowy etap, to zagajniki leśne okolicy Białołęki Dworskiej tzw. “Różopole”. Gdy wydaje się, że najtrudniejsze mają już za sobą, uczestników wita słynny Singiel na Choszczówce, który grzbietami malowniczych wydm prowadzi ich aż do samego Józefowa. Jako zwieńczenie, uczestnicy dogłębnie zapoznają się w naszym lokalnym pasem wzniesień nieopodal ulicy Strużańskiej a na sam koniec czeka ich Królewskie wzniesienie przy stacji Meteorologicznej PIM.

Trasa 60 km (extreme)

https://ridewithgps.com/routes/37857708

 

Trasa Extreme, jest przeznaczona dla najwytrwalszych uczestników naszych zmagań. Łączy w sobie piękno obu tras (20 km oraz 40 km) dodając nadprogramowy odcinek w okolicach Kątów Węgierskich. Dystans ten przewidziany jest dla osób naprawdę dobrze obeznanych z zimowym jeżdżeniem rowerem, i po pokonaniu wspólnego odcinka trasy 40-kilometrowej, na wysokości Grudzi odbija na północny wschód w kierunku Woli Aleksandra. Tam po krótkim przeskoku podmiejskimi asfaltami trafiamy do nadleśnictwa Kąty Węgierskie. Trasa biegnie szutrowym duktem aż do Nieporętu, gdzie tuż nieopodal Placu Wolności zawija ostro w Lewo, by skierować się w stronę Legionowa. Nie omieszkaliśmy dodać tam kilku niemałych wydm do pokonania i przypieczętować zmęczenie zawodników kilkoma podjazdami.

Trasa BIegowa / Nordic Walking 8,7 km

https://ridewithgps.com/routes/38096394

 

 

Trasa biegowa w zimowej edycji 2022 będzie poprowadzona przez lasy na północ od ulicy Strużańskiej. Obszar ten obfituje w liczne kręte dukty i wąskie malownicze ścieżki, których w tym miejscu nie brakuje. Zanim zawodnicy jednak trafią “do sedna” ruszają ulicą Orląt Lwowskich, następnie ulicą Krętą wbiegają do lasu. Ścieżka prowadzi wzdłuż ogrodzenia instytutu Meteorologi i pnie się ostro w górę, by tuż obok ul. Hynka pikować ostro w dół.

Uczestnicy, biegną dalej, i po przekroczeniu ulicy, wspinają się na kolejny pas wydm, które rozpoczynają małą 7 kilometrową pętlę. Nie zabraknie tu powalonych drzew czy podbiegu, malowniczymi singlami. Ścieżka Grzbietem – bo tak o niej mówią okoliczni mieszkańcy, wspina się wysoko ponad okoliczne domostwa i daje niezły wycisk nogom. Trasa zawija i wspólnym odcinkiem znów wracamy do PIM-u i ulicą krętą oraz, Orląt Lwowskich finiszujemy w Satori.