Legionowski Klub Amazonek – spotkania w pierwszy wtorek każdego miesiąca

klub-amazonek

Marsz różowej wstążki

W okresie menopauzy wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwory piersi, które nie wykryte na czas kończą się mastektomią. Usunięcie piersi jest dla kobiet traumatycznym przeżyciem, dlatego po operacji potrzebują wsparcia psychicznego, motywacji, która poprawi jakość życia emocjonalnego oraz wpłynie na ułatwienie podejmowania decyzji osobistych.

 

Kobiety w klubach Amazonek wspierają się wzajemnie w trudnych chwilach, dzielą się własnymi przeżyciami i sposobami wyjścia z impasu. Uczą się nawzajem od siebie, jak żyć bez piersi z ciągle pięknym ciałem, pozostając atrakcyjną we własnych oczach. Dzielą się energią i wolą walki z nowotworem.

W wielu aspektach życia po mastektomii zrozumie Cię tylko Amazonka, czyli kobieta taka jak Ty. Członkinie stowarzyszenia biorą aktywny udział w życiu oddziałów onkologicznych. Jako wolontariuszki, już w pierwszych momentach po operacji starają się udzielić pocieszenia i zrozumienia. Stają się nadzieją oraz żywym dowodem na to, że raka można pokonać. Uświadamiają ‘nowicjuszkom’, że przegrana bitwa o pierś, to często wygrana wojna o długie lata życia, w którym doświadczą jeszcze wiele szczęścia i uśmiechu.

 

 

 

Na terenie naszego miasta regularnie odbywają się marsze Różowej Wstążeczki zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” z inicjatywy dr Romana Biskupskiego Prezesa Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” oraz Marianny Trojanowskiej Przewodniczącej Legionowskiego Klubu Amazonek.

Marsz Różowej Wstążki to jedna z inicjatyw podejmowanych w ramach Wielkiej Kampanii Życia – Legionowskiego Klubu Amazonek kontra Rak Piersi. Kampania przeciwko rakowi piersi prowadzona jest w Polsce od 1998. Jest to jedna z największych inicjatyw społecznych prowadzonych w Polsce. Celem Wielkiej Kampanii Życia jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie. Działania podejmowane w ramach kampanii mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Z walki o życie wychodzą silniejsze i paradoksalnie otwierają się na zupełnie nowe doświadczenia. Pomoc Amazonek w powrocie do zdrowia i w walce z chorobą jest nieoceniona, jednak ile to kosztuje siły, strachu i bólu – wiedzą tylko same zainteresowane. Dlatego jeszcze raz przypominamy o profilaktyce.

Legionowski „Klub Amazonek” działa już od przeszło 2011 roku u boku SPP „Nadzieja”, lokalnej organizacji pozarządowej, prowadzonej przez Pana dr Romana Biskupskiego. Obecnie w klubie zrzeszonych jest ok. 40 pań, którym nowotwór piersi próbował pokrzyżować życiowe plany.

Legionowskie Amazonki zapraszają do wspólnych spotkań organizowanych w siedzibie Uniwersytetu III Wieku, przy ulicy Piłsudskiego 3. Spotykają się regularnie w pierwszy wtorek każdego miesiąca.
Legionowski Klub Amazonek

ul. Piłsudskiego 3

Zadzwoń 605 305 732

e -mail klub-amazonek@wp.pl
Ewa Milner-Kochańska