Powiat. Można już „odwieszać” Warszawską Kartę Miejską

WKM

Warszawska Karta Miejska fot. wtp.waw.pl

Warszawski Transport Publiczny (WTP) poinformował, że wszystkie osoby, które ze względu epidemii koronawirusa „zawiesiły” swoją Warszawską Kartę Miejską, mogą ją już „odwiesić” bez wychodzenia z domu. Jednak zwrot niewykorzystanego okresu nie nastąpi automatycznie.

 

 

Ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa i wprowadzenie wielu obostrzeń przez polski rząd od połowy marca Warszawski Transport Publiczny umożliwił „zawieszenie” Warszawskiej Karty Miejskiej i Biletu Metropolitalnego osobom, które musiały pozostać w domach lub znacznie ograniczyć swoje podróżowanie transportem publicznym (więcej pisaliśmy TUTAJ). Również wiele Punktów Obsługi Pasażerów (POP) zostało zamkniętych lub ograniczyło przyjmowanie klientów. Punkt Obsługi Pasażerów w Legionowie zamknięty był od 16 marca, ale jego działalność została wznowiona we wtorek (5 maja, więcej pisaliśmy TUTAJ).

 

 

Możliwość „odwieszenia” biletu bez wychodzenia z domu

Teraz Warszawski Transport Publiczny (WTP) uruchomił możliwość „odwieszenia” Warszawskiej Karty Miejskiej i Biletu Metropolitalnego bez wychodzenia z domu. Na stronie internetowej zawieswkm/wtp.waw.pl/odwies należy wpisać numer karty i wybrać opcję „odwieś” (należy podać numer karty i generowanego kodu z obrazka).

Można wykorzystać „zawieszony” czas, ale nie automatycznie

W momencie kiedy „odwiesimy” nasz bilet możemy korzystać ponownie z Warszawskiej Karty Miejskiej lub Biletu Metropolitalnego. Jeżeli ważność biletu skończyła się w czasie „zawieszenia” karty, musimy zakodować nowy bilet w punkcie sprzedaży WTP. Przekodowanie i wykorzystanie zawieszonego biletu musimy dokonać w Punkcie Obsługi Pasażerów w dowolnym momencie i nie musimy tego robić niezwłocznie po „odwieszeniu” Warszawskiej Karty Miejskiej lub Biletu Metropolitalnego (więcej informacji można znaleźć pod adresem wtp.waw.pl).