Powiat. W weekend sześciu kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista jechał 142 km/h w terenie zabudowanym

Policjant z radarem

Kontrola radarowa (fot. adobe.stock)

W miniony weekend sześciu kierowców na terenie powiatu legionowskiego straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-latek, który w Święcienicy jechał z prędkością 142 km/h. Teraz wszystkich sześciu kierowców czeka trzymiesięczny odpoczynek od prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

 

 

W miniony weekend (3-4 grudnia) policjanci jak zawsze prowadzili prowadzili kontrole prędkości wśród kierowców. W tym czasie w powiecie legionowskim sześciu kierowców za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy. – Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec naszego powiatu, którego policyjny radar namierzył w miejscowości Święcienica, gdzie swoim autem pędził z prędkością 142 km/ h czyli o 92 km/h za szybko. Zarówno 23 –latek, jak i pozostałych 5 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące oraz zostali ukarani finansowo. – informuje kom. Justyna Stopińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

 

 

3 miesiące odpoczynku od prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna

Teraz kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h i stracili prawo jazdy odpoczną trzy miesiące od prowadzenia pojazdów. – Policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu. – przypomina kom. Justyna Stopińska.