Dubiel i Wożnicka biorą mandaty do Rady w Serocku

5204515e9caf1.jpg

W niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Miasta i Gminy Serock. Głosowali mieszkańcy okręgów wyborczych Serock i Zegrze.

Dla mieszkańców okręgu wyborczego Serock głosowanie odbywało się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku przy ul. Pułtuskiej 68 oraz w Przedszkolu Samorządowym im. Krasnala Hałabały w Serocku przy ul. Wolskiego 15. O zwolniony mandat radnego miasta Serock ubiegło się 5 kandydatów: Tomasz Pszczoła, Graźyna Wożnicka, Janina Osińska, Ireneusz Mróz, Mariusz Śledziewski. W niedzielę do wyborów poszło 767 uprawnionych obywateli. Dało to frekwencję wynoszącą tylko 23,9 proc. Mandat radnego Miasta i Gminy Serock uzyskała Graźyna Wożnica, która zebrała 260 głosów, tylko o cztery głosy wyprzedzając Janinę Osińską.

W Zegrzu kandydowały 4 osoby: Adam Lipowski, Leszek Bielowicz, Betina Dubiel i Anna Suchecka. Swój głos moźna było oddać w Zegrzu przy ul. Groszkowskiego 1 i z tej moźliwości skorzystało 35,89% uprawnionych do tego mieszkańców Zegrza. Ostatecznie wybory wygrała Betina Dubiel z 122 głosami, podobnie jak w Serocku z niewielką przewagą nad głównym kontrkandydatem, którym okazał się Adam Lipowski (119 głosów). Leszek Bielowicz zebrał 75 głosów. Nikt nie poparł kandydatury Anny Sucheckiej.

 

 

Betina Małgorzata Dubiel
Okręg wyborczy Zegrze

Betina Małgorzata Dubiel urodziła się w 1976 roku. Ukończyła studnia wyźsze i pracuje w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu jako Główny Instruktor Kierownik Klubu Wojskowego CSŁiI. Pracowała jako radiotelefonistka w Jednostce Wojskowej w Zegrzu Południowym i jako bibliotekarka w CSŁiI oraz w Gimnazjum im. R. Traugutta w Serocku. Zbierała doświadczenie jako Instruktor Teatralny w Klubie CSŁiI w Zegrzu, w Ośrodku Kultury w Serocku, w Ośrodku Kultury w Nieporęcie i Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Była specjalistą na Wydziale Kultury i Edukacji w Dowództwie Wojsk Lądowych w Warszawie.
W Zegrzu mieszka od 30 lat i zna problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy. Jest gotowa podejmować dyskusję na najtrudniejsze nawet tematy. Według obietnic wyborczych zamierza walczyć o interesy społeczności osiedla Zegrze, poprzez zgłaszanie wniosków i interpelacji, metodą dialogu i dobrej współpracy z urzędem miasta. Poniewaź sama jest uźytkownikiem komunikacji publicznej, będzie głosować za prowadzeniem dalszych prac nad rozwojem sieci komunikacyjnej na terenie gminy. – W moim odczuciu obecny projekt jest dopiero pierwszym krokiem do podjęcia dalszej merytorycznej dyskusji dotyczącej tego tematu oraz próby znalezienia optymalnego rozwiązania, które spełniałoby oczekiwania i wymagania mieszkańców naszej gminy – pisze przed wyborami.
Jako największy atut gminy Serock uwaźa jej walory krajoznawcze i turystyczne. Chciałaby, aby Serock zmierzał w kierunku dobrze przygotowanej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej. W przedwyborczych wypowiedziach zwróciła równieź uwagę na problem zaniedbań na niektórych terenach i konieczność podniesienia standardu źycia mieszkańców.

 

Graźyna Wożnica
Okręg wyborczy Serock

Wożnicka Graźyna urodziła się w 1963 roku. Ukończyła studia wyźsze SGGW z zakresu melioracji i inźynierii środowiska oraz podyplomowe na kierunku zarządzanie projektami w Szkole Głównej Handlowej. Obecnie pracuje w Urzędzie Gminy Jabłonna na stanowisku Naczelnika Wydziału Inwestycji i Rozwoju. Jest byłym pracownikiem UMiG w Serocku. Zdobyła doświadczenie m.in. jako konsultant w projekcie Banku Światowego ds. likwidacji skutków powodzi 1997. Prowadzi działalność gospodarczą związaną z projektowaniem inźynierskim i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami BIURO „G&M” w Serocku. W wypowiedziach przedwyborczych zwróciła uwagę na konieczność budowy w Serocku basenu z bogatą ofertą rehabilitacyjną dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych i młodzieźy. Docenia pracę Rady Miasta, ale zwraca uwagę na potrzebę kontroli działalności urzędu przy efektywnym wskazywaniu nowych kierunków działania. O projekcie komunikacyjnym mówi krótko – waźne jest powiązanie komunikacyjne Serocka ze stacją SKM. Zauwaźa problemy spowodowane przez powstanie obwodnicy, czyli likwidowanie małych rodzinnych firm, które funkcjonowały w minionych latach. Widzi konieczność walki z narastającym w gminie bezrobociem. Jeśli chodzi o atuty, podkreśla moźliwości, jakie daje gminie jej połoźenie na mapie. Poprzez zwiększenie oferty turystycznej, tworzenie tanich baz noclegowych, gastronomicznych i agroturystycznych pragnęłaby zwiększyć atrakcyjność tego rejonu. Chciałaby równieź pozyskać przyszłych inwestorów i spowodować, by w gminie powstały nowe miejsca pracy. Widzi konieczność pozyskania środków z funduszy unijnych i utrzymania dialogu z mieszkańcami, by pomóc im w rozwiązywaniu problemów. Jej duźe doświadczenia na rynku nieruchomości oraz inwestycji z pewnością przyda się w Radzie Miasta.