Ochotnicy przyjęci do służby w zegrzyńskim Centrum

03012017_kb_przyjecie_ochotnikow_cslii_101

2 i 3 stycznia br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki prawie 170 ochotników zostało przyjętych do odbywania służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.

 

Przyjęcie odbyło się w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. W jego ramach powołana została komisja przyjęcia do służby przygotowawczej, a ochotnicy w pierwszym dniu pobytu m.in. potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek, podstawowe badania lekarskie i strzyżenie włosów. Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, który przez kolejne trzy miesiące będzie ich drugim domem. Ochotnicy w dniu przyjęcia stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli odbywanie służby przygotowawczej.

Powodem zgłoszenia się na ochotnika do wojska dla wielu z nich była chęć zastania żołnierzem zawodowym, zależy im także na własnym rozwoju czy też podtrzymaniu tradycji rodzinnych. Słowa przysięgi wojskowej ochotnicy wypowiedzą 3 lutego br. (piątek) w zegrzyńskim ośrodku szkolenia.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran

Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran