Ul. Norwida w Serocku i ul. Frezji w Skubiance będą miały nawierzchnię asfaltową. Poszukują wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej

asphalt-g74ea2460c_1280

Urząd Miasta i Gminy Serock planuje przeprowadzić inwestycje drogowe w Serocku i Skubiance. Chodzi o przebudowę i modernizację ulicy Norwida w Serocku i ulicy Frezji w Skubiance. Własnie rozpoczęły się prace nad przygotowaniem  dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla tych inwestycji.

 

 

Urząd Miasta i Gminy Serock ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych przebudowy ulicy Frezji w Skubiance. Wszystkie firmy zainteresowane realizacją tego zadania mogą składać swoje oferty do 8 kwietnia do godz. 11:30.

Co zakłada przebudowa ulicy Frezji w Skubiance?

  • budowę jezdni dwukierunkowej o nawierzchni bitumicznej (o uproszczonej konstrukcji: warstwa bitumiczna 4 cm, ułożona na istniejącej nawierzchni jako wystarczającej warstwie podbudowy wymagającej jedynie doziarnienia i profilowania),
  • powierzchniowe odwodnienie projektowanej nawierzchni (pobocza chłonne z kruszywa łamanego),
  • budowę zjazdów indywidualnych z kostki betonowej – tylko do nieruchomości zabudowanych,
  • budowę zjazdu z drogi gminnej Nr 180423W (ul. Lipowa) w m. Dosin na ul. Frezji,
  • regulację wysokościową urządzeń infrastruktury zlokalizowanych w obszarze pasa drogowego, ewentualną ich przebudowę w przypadku kolizji.
  • wdrożenie stałej organizacji ruchu, w tym wykonanie urządzeń BRD spowalniających ruch – Wykonawca opracuje projekt stałej organizacji ruchu uwzględniający elementy BRD w postaci progów zwalniających oraz oznakowanie poziome i pionowe, uzyska wymagane opinie i zatwierdzenia.

Stan istniejący ulicy Frezji:

Ulica Frezji stanowi drogę wewnętrzną o nawierzchni gruntowej ulepszonej (kruszywo łamane). Droga będąca przedmiotem opracowania leży na terenie płaskim, pośród zabudowy jednorodzinnej. Szerokość pasa drogowego wynosi 6m. Długość projektowanego odcinka: około 440m. W pasie drogowym umieszczona jest następująca infrastruktura techniczna: sieć wodociągowa, sieć elektroenergetyczna i sieć gazowa. Ponadto w pasie drogowym zlokalizowane jest także oświetlenie drogowe.

Seroccy urzędnicy zakładają, że jeżeli uda się wyłonić w przetargu firmę, która podejmie się wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowych przebudowy ulicy Frezji w Skubiance zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 90 dni od podpisania umowy.

 

 

Przebudowa ulicy Norwida w Serocku

Drugi przetarg dotyczy prac projektowo-kosztorysowych przy przebudowie ulicy Norwida w Serocku. Wszystkie firmy zainteresowane realizacją tego zadania mogą składać swoje oferty do 14 kwietnia do godz. 11:30.

Co zakłada przebudowa ulicy Norwida w Serocku?

  • budowę drogi o przekroju ulicznym z jezdnią dwukierunkową o pełnej konstrukcji, wraz ze zjazdami i skrzyżowaniami z ul. Warszawską i Wyzwolenia,
  • budowę jednostronnego ciągu pieszego (chodnika), w tych chodnika w ul. Warszawskiej wraz z przejściem dla pieszych zapewniającego ciągłość komunikacji pieszej (połączenie z chodnikiem na ul. Warszawskiej) – konieczne wykonanie przepustów na rowach;
  • budowę zjazdów indywidualnych – wyłącznie do nieruchomości zabudowanych,
  • wykonanie poboczy z kruszywa łamanego
  • wykonanie odwodnienia drogi – sposób określi Wykonawca po rozpoznaniu problemu i dokonaniu analizy istniejących warunków, w ramach zadania wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia badań geotechnicznych,
  • budowę nowej kablowej linii oświetlenia ulicznego wraz ze słupami – nowe oświetlenie należy zaprojektować w technologii LED, klasa oświetleniowa M6 (drogi gminne), zasilenie z obwodu oświetleniowego ul. Wyzwolenia.
  • budowę kanalizacji teletechnicznej (kanał technologiczny) dla sieci telekomunikacyjnej,
  • przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego kolidujących z przebudową drogi – m.in. linii kablowo – napowietrznej średniego napięcia (2 słupy betonowe, linia kablowa, odcinek linii napowietrznej) zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania z ul. Warszawską,
  • regulację wysokościową urządzeń infrastruktury zlokalizowanych w obszarze budowy
  • przebudowa przepustu na rowie pod istniejącym zjazdem w obrębie skrzyżowania ul. Norwida z ul. Warszawską, wymagane będzie opracowanie operatu wodnoprawnego i dokonanie zgłoszenia wodnoprawnego;
  • wdrożenie stałej organizacji ruchu – Wykonawca opracuje projekt stałej organizacji ruchu uwzględniający elementy BRD w postaci progów zwalniających oraz oznakowanie poziome i pionowe, uzyska wymagane opinie i zatwierdzenia.

Stan istniejący ulicy Norwida:

Szerokość pasa drogowego wynosi około 10m. Długość ulicy Norwida wynosi około 300m. Obecnie droga posiada jezdnię o nawierzchni gruntowej ulepszonej (destrukt asfaltowy) o szerokości około 4,5 m z obustronnymi poboczami gruntowymi pełniącymi funkcję odwodnienia powierzchniowego. W ciągu ulicy Norwida brak jest chodnika. W granicach pasa drogowego zlokalizowana jest następująca infrastruktura techniczna: sieć kanalizacji sanitarnej, sieć gazowa, sieć wodociągowa, napowietrzna i kablowa linia elektroenergetyczna a także linia kablowa oświetlenia ulicznego wraz ze słupami.

Seroccy urzędnicy zakładają, że jeżeli uda się wyłonić w przetargu firmę, która podejmie się wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowych przebudowy ulicy Norwida w Serocku zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 200 dni od podpisania umowy.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Serock.