Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.4 µg/m3 (18% normy)Ozon gazowy (O3): 74.3 µg/m3 (62% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 2.1 µg/m3 (1% normy)

Serock. 20 000 z budżetu województwa. Będzie plac zabaw i świetlica wiejska

plac-zabaw-foter

fot. SmartSignBrooklyn via Foter.com / CC BY

Pod koniec kwietnia Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę dzięki której w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018 do gminy Serock trafi 20 000 zł z budżetu województwa.

Chodzi o dofinansowanie dwóch projektów o wartości 10 000 zł każdy. W ramach pozyskanych funduszy zostanie wyremontowana i doposażona świetlica wiejska oraz powstanie nowy plac zabaw.

 

 

Płytki i meble

Jedno dofinansowanie trafi do sołectwa Stanisławowo i zostanie przeznaczone na remont i doposażenie świetlicy znajdującej się przy OSP. W planie jest pomalowanie ścian, układanie glazury i renowacja podłóg. Świetlica wzbogaci się również o nowe krzesła i stoły. Taka inwestycja zapewne poprawi komfort spotkań mieszkańców.

Dla dzieci

Druga pula 10 tys zł zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia placu zabaw w miejscowości Dębinki. Oprócz standardowych urządzeń, na których mogą bawić się dzieci na tym terenie, pojawi się również ławka dla rodziców, którzy przyjdą ze swoimi pociechami.

Na rozpoczęcie prac trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Na szczęście przy takich wartościach inwestycji nie ma potrzeby ogłaszania przetargu. – W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do ogłoszenia zamówienia publicznego. Liczymy, że na przełomie maja i czerwca uda się podpisać umowy na realizację przedsięwzięć i z początkiem czerwca rozpocząć ich realizację – informuje referat przygotowania i realizacji inwestycji