Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.7 µg/m3 (15% normy)Ozon gazowy (O3): 72.52 µg/m3 (60% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.4 µg/m3 (2% normy)

Serock. Handlował podrobioną odzieżą na targowisku. Przestępstwo ujawnił dzielnicowy

podrabiana odzież 2

42-letni Rumun handlował podrobioną odzieżą na targowisku miejskim w Serocku, fot. KPP w Legionowie

42-letni Rumun sprzedawał na targowisku miejskim w Serocku koszulki i spodenki. Znaki sygnalizujące, że wprowadzana do obrotu odzież jest podrabiana, jako pierwszy zidentyfikował dzielnicowy asp. szt. Mariusz Łapiński.

Do serockiego dzielnicowego z 16-letnim policyjnym stażem – asp. szt. Mariusza Łapińskiego – już od dłuższego czasu docierały sygnały, że na targowisku miejskim w Serocku wre handel podróbkami. – Podczas kontroli targowiska dzielnicowy zauważył zrobione z dostawczego samochodu stoisko z „markowymi” koszulkami i spodenkami. Policjant przyjrzał się zastrzeżonym znakom towarowym na odzieży i nabrał podejrzeń, że nie są oryginalne. Dzielnicowy ustalił, że właścicielem towaru był, obecny także na miejscu zdarzenia, 42-letni obywatel Rumunii Vasile T. Dzielnicowy zatrzymał mężczyznę i wraz ze swoim kolegą z patrolu st. sierż. Jarosławem Gosem zabezpieczył 121 koszulek oraz 9 par spodenek z podrobionymi znakami towarowymi – relacjonuje komisarz Jarosław Florczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.

 

Rumun trafił na policyjną komendę w Legionowie. W ręce policji wpadła też sprzedawana przez niego odzież. Śledczy szybko potwierdzili podejrzenia serockiego dzielnicowego, co do jej nielegalnego charakteru. 42-letni obcokrajowiec usłyszał zarzut usiłowania obrotu towarem z podrobionymi znakami towarowymi o łącznej wartości przeszło 11 tys. zł. – Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, na poczet której zabezpieczono podrobiony towar – wyjaśnia rzecznik prasowy legionowskiej policji, dodając zarazem, że przestępstwo, którego dopuścił się 42-latek narusza przepisy o własności przemysłowej, zaś za jego popełnienie grożą kary, grzywny lub do 2 lat więzienia.