Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.5 µg/m3 (6% normy)Ozon gazowy (O3): 68.87 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.8 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.7 µg/m3 (3% normy)

Serock. Pijany spieszył się do pracy. Miał 1,7 promila, prędkość przekroczył o 100 km/h

kontrola

Policja patroluje drogi, fot. GP (archiwum)

Pijany 36-letni mieszkaniec Ciechanowa na krajówce w Wierzbicy przekroczył dozwoloną prędkość o przeszło 100 kilometrów na godzinę. Kierowca mercedesa wydmuchał w policyjny balonik aż 1,7 promila alkoholu…

Pijany kierowca wiózł pasażera

Do ujęcia kolejnego pijanego pirata drogowego doszło na drodze krajowej nr 61 (DK nr 61) we wsi Wierzbica w gminie Serock. Policjanci patrolujący tę drogę pracowali wówczas z miernikiem prędkości. – Zatrzymaliśmy do kontroli mercedesa, którego kierujący nie stosował się do ograniczeń prędkości, jadąc o 105 km/h za dużo. W trakcie wykonywania czynności zachowanie kierującego wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu urządzeniem kontrolno-pomiarowym okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego  miał w organizmie aż 1,7 promila alkoholu. Na domiar złego kierujący wiózł pasażera. Na pytanie policjantów o powód tak szybkiej jazdy tłumaczył policjantom, że śpieszył się do pracy – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, pełniąca obecnie obowiązki rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.

 

Wina i kara

Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu 36-latek odpowie teraz przed sądem, zaś tuż po zatrzymaniu ukarano go mandatem i dodatkowymi punktami.