Serock. Podpisano umowę na rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej. Część przedszkolna wzbogaci się o pięć nowych sal

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej fot. ZSP w Woli Kiełpińskiej.Facebook

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej fot. ZSP w Woli Kiełpińskiej/Facebook

Oczekiwana już od kilku lat przebudowa i modernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego stała się faktem. W czwartek (15 kwietnia) przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Serocku podpisali z wybraną firmą umowę na przebudowę placówki oświatowej w Woli Kiełpińskiej. Wartość inwestycji to 4,3 mln zł.

 

 

O przebudowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej mówiło się już od kilku lat. W 2019 roku seroccy urzędnicy ogłosili przetarg na opracowanie koncepcji rozbudowy placówki oświatowej (więcej pisaliśmy TUTAJ).

W czwartek Urząd Miasta i Gminy w Serocku poinformował, że umowa na realizację tego przedsięwzięcia została podpisana z firmą JL Sp. z o.o. z siedzibą w Piątnicy Poduchownej. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 4,3 mln zł.

 

Pięć nowych sal i osobne wejście do części przedszkolnej

Projekt przebudowy zakłada utworzenie pięciu nowoczesnych sal przedszkolnych – każda z bezpośrednim dostępem do łazienki. W ramach rozbudowy powstaną także dodatkowe pomieszczenia do zajęć terapeutycznych oraz pomieszczenia magazynowe. W wyniku przebudowy przemodelowana zostanie komunikacja w budynku – część przedszkolna będzie stanowiła samodzielną, zamkniętą przestrzeń, zupełnie wydzieloną od szkoły. Wpłynie to w znaczny sposób na wzrost bezpieczeństwa najmłodszych podopiecznych. Taki ruch spowoduje także, że część pomieszczeń, obecnie funkcjonujących jako odziały przedszkolne, zostanie przydzielona szkole. Co istotne – w ramach zadania planuje się wybudowanie windy osobowej, która zwiększy dostępność budynku dla osób niepełnosprawnych – informuje Urząd Miasta i Gminy w Serocku.

Harmonogram prac i planowane zakończenie budowy

Obecnie wykonawca przystępuje do czynności związanych z organizacją procesu budowlanego i placu budowy. Najbliższe tygodnie, to czas na opracowanie harmonogramu prac i dostaw materiałów, opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na placu budowy. Konieczne będzie także wydzielenie stref wyłączonych z korzystania przez osoby niezwiązane z inwestycją, przy zachowaniu bezpiecznych dróg komunikacyjnych dla użytkowników obiektu. Planuje się, że we wrześniu przyszłego roku dzieci przedszkolne będą mogły już w pełni korzystać z nowego obiektu – dodaje Urząd Miasta i Gminy w Serocku.