Ślubowanie młodych strażaków. 1 marca duże zawody w Wieliszewie (galeria, wideo)

ślubowanie-mlodziezowych-druzyn-pozarniczych-2020_65_wynik

Ślubowanie młodych strażaków (fot. Piotr Mostowiec)

18 stycznia 2020 roku w Sali im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie młodzi adepci pożarnictwa ślubowali na sztandar Ochotniczych Straży Pożarnych wstąpienie w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Zgodnie z przyjętym ceremoniałem OSP wszyscy powtarzali słowa przysięgi, które odczytał Naczelnik OSP Wieliszew druh Łukasz Wilgos. Pasowania na Członków MDP dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Krzysztof Goślicki. Jako dowód pasowania drużyna otrzymała pamiątkowe akty ślubowania oraz legitymację MDP, które zostały wręczone przez Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP druha Pawła Kownackiego oraz Prezesa OSP Wieliszew druha Łukasza Miętka.

Podczas zbiórki odbyły się również nominacje na Dowódców MDP. Prezes OSP Wieliszew przyjął meldunek o objęciu funkcji Dowódcy MDP, którą została druhna Solomija Bodnar. Zastępcą Dowódcy została druhna Zuzanna Kozar, Dowódcą Sekcji Dziewcząt druhna Weronika Greśkiewicz oraz Dowódcą Sekcji Chłopców druh Mikołaj Przybylski.

Na uroczystej zbiórce stawiło się 34 członków MDP w licznym towarzystwie swoich rodzin i znajomych. Nie zabrakło starszych kolegów z OSP Wieliszew, zaprzyjaźnionych jednostek OSP z Gminy Wieliszew oraz Komendy Powiatowej PSP w Legionowie. Na trybunach zasiedli Radni Gminy Wieliszew oraz proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ks. Grzegorz Kucharski, który udzielił błogosławieństwa.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliszewie od 2019 roku wzięła udział w trzech turniejach. W OSP Dobrzyń nad Wisłą w dniu 10 listopada 2019 roku drużyna dziewcząt zajęła 2. Miejsce, a drużyna chłopców 5. Miejsce w I Halowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych. Na początku grudnia reprezentacja MDP Wieliszew udała się na Halowy Turniej Sportowo – Pożarniczy do Biecza (woj. małopolskie) gdzie rywalizowała w zawodach pożarniczych wg. przyjętego przez ZOSP Województwa Małopolskiego w 2018 roku, regulaminu zawodów. Obie drużyny zajęły 3. Miejsca w swoich kategoriach.  Największy sukces drużyna MDP Wieliszew osiągnęła podczas 28 Finału WOŚP w Wiktoriadzie 2020, czyli cyklu turniejów zorganizowanych przez OSP Dobrzyń nad Wisłą. Drużyna chłopców zajęła 1.Miejsce, a drużyna dziewcząt po zaciętej serii rzutów karnych z gospodarzami, zajęła 2. Miejsce w turnieju.

W Hali Sportowej w Wieliszewie 1 marca 2020 roku odbędą się I Halowe Zawody Sportowo – Pożarnicze MDP o Puchar Wójta Gminy Wieliszew, na które serdecznie zapraszamy!