Wieliszew. Dzień otwarty w Instytucie Chirurgii Cybernetycznej. Zobacz, czym jest CyberKnife

Cyber knife

Instytut Chirurgii Cybernetycznej w Wieliszewie (fot. GP/kg)

W sobotę (9 maja) w Instytucie Chirurgii Cybernetycznej w Wieliszewie odbędzie się dzień otwarty. Wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić, jak wygląda nowoczesna radiochirurgia onkologiczna przy użyciu noża cybernetycznego.

W Polsce istnieją tylko trzy placówki, w których wykonuje się zabiegi nożem cybernetycznym, jedną z nich jest Instytut Chirurgii Cybernetycznej w Wieliszewie. Już w najbliższą sobotę podczas dnia otwartego w tej placówce odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda nowoczesna radiochiururgia onkologiczna przy użyciu cybernoża. Wszyscy zainteresowani zapoznają się z jej technologią oraz zastosowaniem w leczeniu pacjentów.

Radiochirurgia CyberKnife to nowoczesny i precyzyjny sposób leczenia określonych nowotworów. CyberKnife jest technologią do potencjalnego zastosowania dla pacjentów z guzami niedostępnymi lub trudno dostępnymi chirurgicznie w mózgu, płucach, wątrobie, prostacie czy trzustce. Metoda CyberKnife w wielu przypadkach zwiększa szanse na wyleczenie bez ryzyka związanego z operacjami chirurgicznymi – zaznacza prof. dr n. med. Waldemar Koszewski, dyrektor medyczny Instytutu Chirurgii Cybernetycznej w Wieliszewie.

Zabiegi cybernożem w ramach NFZ

Wieliszewski Instytut od trzech lat świadczy usługi radiochirurgii. Miesięcznie placówka przyjmuje około 40 pacjentów, do tej pory wykonano już ponad 300 zabiegów. Od kwietnia br. zabiegi cybernożem wykonywane są w ramach NFZ. Dzięki podpisanej umowie pomiędzy Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie a Instytutem Chirurgii Cybernetycznej w Wieliszewie pacjenci obu placówek mogą korzystać z zabiegów przy użyciu aparatu CyberKnife.