Wieliszew. Pacjenci bardzo wysoko oceniają leczenie w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie. Plebiscyt trwa do końca kwietnia 2023 r.

szpital-onkologiczny-Wieliszew

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie fot. GP/kg (archiwum)

Do końca kwietnia 2023 r. chorzy na nowotwory oraz ich bliscy mogą głosować na najlepszą i najbardziej przyjazną pacjentom placówkę onkologiczną w kraju. W ogólnopolskim plebiscycie zorganizowanym przez Onkofundację Alivia Mazowiecki Szpital Onkologiczny (MSO), mieszczący się przy ulicy Kościelnej 61 w Wieliszewie w powiecie legionowskim plasuje się obecnie na bardzo wysokiej, czwartej lokacie.

Głosować mogą tylko pacjenci i ich rodziny

Od 4 października 2022 r. trwa ogólnopolski plebiscyt na najbardziej przyjazną pacjentom placówkę onkologiczną. Jego organizatorem jest Onkofundacja Alivia, która prowadzi m. in. popularny portal internetowy Onkomapa.pl. – W portalu Onkomapa.pl zgromadziliśmy dotychczas ponad 120 ośrodków onkologicznych oraz 7300 nazwisk lekarzy i specjalistów zawodów medycznych. Pacjenci i osoby towarzyszące łącznie wystawili ponad 25 tys. ocen oraz pozostawili 12 tys. opinii opisujących wrażenia z kontaktu z lekarzem czy placówką medyczną – dowiadujemy się ze strony internetowej wspomnianej fundacji. Głosowanie na placówkę onkologiczną najbardziej przyjazną pacjentom ma potrwać do 30 kwietnia 2023 r. Odbywa się poprzez wystawienie jej oceny na stronie internetowej wskazanego serwisu. Mogą wziąć w nim udział wyłącznie pacjenci biorących udział w tym plebiscycie placówek oraz ich bliscy.

 

Co jest oceniane?

Organizatorzy powyższego plebiscytu chcą wybrać 5 najlepszych placówek onkologicznych w Polsce oraz po jednej najlepszej w każdym z 16 polskich województw. O wyborze takowych zdecydują pacjenci onkologiczni oraz ich bliscy, kierując się poniższymi kryteriami:

  • Opieka medyczna personelu (uprzejmość i otwartość personelu medycznego; podejście do pacjenta; ilość i przystępność przekazywanych informacji; szybkość reakcji na zgłaszane potrzeby i problemy);
  • Organizacja leczenia (czas oczekiwania na przyjęcie/ badania/ zabiegi/wizyty; sprawność realizacji procedur diagnostycznych i/lub terapeutycznych);
  • Sposób leczenia (poczucie, że leczenie było prowadzone w najlepszy możliwy sposób);
  • Komfort (m. in. czystość placówki; łatwość orientacji w placówce/kompleksie; liczbę i dostępność miejsc siedzących; liczbę i dostępność toalet; liczbę i dostępność miejsc parkingowych);
  • Przestrzeganie praw pacjenta (prawo do informacji; prawo do poszanowania godności i intymności; prawo do dostępu do dokumentacji medycznej).

 

Co jest do wygrania?

Laureatów powyższego konkursu poznamy do 30 czerwca 2023 r. – Tytuł „Placówki onkologicznej przyjaznej pacjentom”, dyplom – tabliczka pamiątkowa, statuetka, materiały promocyjne, prezentacja placówki w mediach oraz zaproszenie na uroczystą galę zorganizowaną w Warszawie – to nagrody, które przypadną w udziale najlepszych.

Mazowiecki Szpital Onkologiczny na czwartym miejscu w Polsce

W konkursie na najbardziej przyjazną pacjentom polską placówkę onkologiczną bierze udział mieszczący się przy ulicy Kościelnej 61 w Wieliszewie w powiecie legionowskim MSO. Obecnie znajduje się on w tym rankingu na bardzo wysokiej, bo czwartej lokacie. – Placówkę oceniło już 688 osób, a średnia ocen wyniosła 4.6 punktów na 5 możliwych – informują organizatorzy tego plebiscytu z Onkofundacji Alivia. Przekazują następnie kilka pochlebnych dla tego szpitala ocen. – Bardzo miła i fachowa obsługa, począwszy od rejestracji, a skończywszy już na samym leczeniu. Personel zawsze uśmiechnięty i pomocny. Lekarze z wiedzą fachową na najwyższym poziomie, serdeczni i pomocni dla pacjenta – pisze jeden z pacjentów onkologicznych leczący się w MSO w Wieliszewie. – Krótkie terminy konsultacji lekarskich, diagnostyki, operacji i naświetlań. Mąż korzystał z tych wszystkich usług przez rok od końca marca 2021 roku – ocenia tymczasem tę placówkę jedna z osób bliskich jednego z jej pacjentów.