LTS Legionovia Mistrzem Mazowsza Juniorek. Teraz turniej w Oświęcimiu

52097709_1015753805288377_483947800992677888_n

Rozlosowano grupy 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce kobiet (fot. LTS Legionovia)

Dwoma najwyższymi lokatami dla LTS Legionovii zakończyły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorek. Triumfujący w zawodach pierwszy zespół LTS-u nie stracił w turnieju finałowym nawet seta.

Mistrzostwa Mazowsza Juniorek rozgrywane były w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. LTS wystawił do turnieju dwa zespoły. Pierwszy we właściwym roczniku i zespół nazwany LTS Legionovia II, który składał się zawodniczek zespołu kadetek – czyli dwa lata młodszych od reszty konkurentek.

Zawodniczki Pawła Kowala i Wojciecha Lalka pewnie pokonały wszystkie swoje rywalki nie tracąc we wszystkich meczach nawet jednego seta. Kolejno zwyciężały w meczu z LTS II, UKS Atena i MOS-em Wola. Zwycięstwa te dały naszym zawodniczkom pierwsze miejsce w turnieju.

Świetnie zaprezentował się drugi zespół LTS-u. Młode zawodniczki po lekcji siatkówki od swoich starszych koleżanek klubowych pokonały w kolejnych meczach MOS Wola 3:2 i UKS Atena 3:1. Takie wyniki pozwoliły kadetkom na zajęcie drugiego miejsca w Mistrzostwach Mazowsza Juniorek.

Kolejne mecze

W środę rozlosowano grupy turnieju ¼ Mistrzostw Polski Juniorek. Siatkarki LTS-u Legionowo zagrają w grupie C rozgrywającej swoje mecze w Oświęcimiu. Ich rywalkami będzie Setbol Oświęcim, Enea Energetyk Poznań, UKS Łańcut, UKS Luboń, UKS Sokół 43 Katowice.

Zawodniczki tworzące zespół LTS Legionovii II zagrają z kolei w turnieju o Mistrzostwo Mazowsza Kadetek, który w najbliższy weekend zostanie rozegrany w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowy na ul. Rogalińskiej w Warszawie.