Nowości marca w KSK Egmont: Nowe przygody Kajko i Kokosza, Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano i Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki

Bez nazwy-1

W tym miesiącu Klub Świata Komiksu Egmont proponuje dużo ciekawych nowości. Wśród nowych tomów między innymi: Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano, tom 3, ZOO wymarłych zwierząt, tom 1, Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. – Powrót Milusia, tom 3, a także Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki i nowe przygody Idefiksa w tomie Idefiks i Nieugięci. Nieugięci robią niezły cyrk, tom 4.

 

 

 

Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano, tom 3
Scenariusz:
Lello Arena, Francesco Artibani, Luca Boschi, Philippe Gasc, Janet Gilbert, Silvano Mezzavilla, Vicenzo Mollica
Rysunki: Giorgio Cavazzano
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 216 stron
Format: 165×230
Cena: 69,99

Tom trzeci serii „Włoski Skarbiec” – kolekcji zawierającej komiksy stworzone przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty krytyczne oraz „Szkicownik” z ciekawostkami i rzadkimi oryginalnymi rysunkami pochodzącymi z warsztatu artysty. Seria sześciu tomów poświęcona Giorgiowi Cavazzanowi przedstawia pięćdziesiąt jego najważniejszych dzieł wybranych przez samego autora. Trzeci tom obejmuje lata 1992–1994, kiedy wenecki mistrz zaprezentował swój nowoczesny plastyczny styl całemu światu i stał się „klasykiem” porównywalnym z najwyżej ocenianymi twórcami disnejowskich komiksów. Potwierdza to fakt, że właśnie jemu powierzono zadanie stworzenia najpierw okładki numeru 2000 magazynu „Topolino” – ta piękna akwarela należy we Włoszech do najczęściej przywoływanych i reprodukowanych obrazów – później zaś historii z okazji sześćdziesięciolecia postaci Kaczora Donalda w 1994 roku, która została wydana w wielu krajach. Właśnie w tym roku Giorgio spotkał się z Carlem Barksem, pierwszym mistrzem kaczorowych komiksów.

 

Gargulce. Podróżnik, tom 1

Scenariusz: D.-P. Filippi
Rysunki: J. Etienne
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99

Pierwszy tom przygodowo-fantastycznej opowieści dla młodych czytelników. Grzesiek wraz z rodzicami i starszą siostrą przeprowadza się do miasta, którego głównymi atrakcjami są gotycka kolegiata i ponura cytadela. Kiedy chłopiec znajduje dziwny medalion, rozpoczyna się niewiarygodna przygoda, podczas której pozna magiczne tajemnice, a przy okazji wplącze się w odwieczną rozgrywkę między siłami dobra i zła. Na szczęście nasz bohater jest dzielny i pomysłowy, więc chyba da sobie radę!

Głównymi autorami serii są często działający w tandemie dwaj twórcy, francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, doskonale znani polskiemu czytelnikowi ze wspólnych dzieł: cyklu „Niezwykła podróż” oraz albumów „Miki i zaginiony ocean” oraz „Miki i kraina Pradawnych”. Camboni ilustruje „Gargulce” od drugiego tomu, natomiast tom pierwszy narysował francuski grafik o pseudonimie J. Étienne (właśc. Étienne Jung; m.in. „Chimery Wenus”, „Auguste et Romulus”, „Brüssli”).

 

ZOO wymarłych zwierząt, tom 1

Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Bloz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99

Wesoła opowieść dla młodych czytelników – nie tylko tych interesujących się zwierzętami. Weterynarka Debora trafia na staż do bardzo szczególnego ogrodu zoologicznego – takiego, w którym żyją zwierzęta, które uznaje się za… wymarłe! Dront dodo, wilkowór tasmański, lew berberyjski i wiele innych stworzeń mieszka w niezwykłym zoo i ma się dobrze. Deborę czeka mnóstwo zaskakujących przeżyć w fascynującym azylu dla gatunków, które nie powinny już istnieć. Każdy album serii jest uzupełniony dodatkiem na temat zwierząt wymarłych lub zagrożonych wyginięciem.

Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w komiksie”.

 

Lucky Luke. Siedem opowieści o Lucky Luke’u, tom 42
Scenariusz:
René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz, Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99

Lucky Luke, najsłynniejszy komiksowy kowboj Dzikiego Zachodu, od świtu do zmierzchu nie ma chwili spokoju: ciągle komuś pomaga, wybawia od kłopotów, ratuje z niebezpieczeństwa. Wieczorami chętnie by się zdrzemnął, ale prawdziwemu bohaterowi nie jest pisany odpoczynek. W siedmiu krótkich opowieściach zobaczymy, jak Samotny Kowboj radzi sobie w groźnych i śmiesznych sytuacjach. Będzie musiał bronić wędrownego handlarza przed bandytami i Indianami, opiekować się nieposłusznym chłopcem, pomagać pionierom w przeprawie przez rzekę… A nawet ożywiać atmosferę na eleganckim koncercie utworów Mozarta!

Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.

Mali Bogowie. Centaur by się uśmiał, tom 8
Scenariusz:
Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Larbier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99

Ósma część wesołych przygód niezbyt rozgarniętych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Nawet oni muszą siedzieć w szkole i wykuwać na pamięć takie nudy jak lista potworów. A kto się źle uczy, ten w lecie odrabia pracę wakacyjną… Apollo i Artemida proszą Heraklesa, żeby zapoznał ich na żywo ze straszliwymi istotami. Niebezpieczna nauka przeciąga się poza wakacje, co więcej, do akcji jako przewodnik wkracza szalony Taurusek, który ma niecodzienne pomysły na poznawanie bestii. Koszmarne emocje gwarantowane!

Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

Yakari. Śnieżny ptak, tom 18
Scenariusz:
Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99

Osiemnasty tom przygodowej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie.

Yakariego i jego przyjaciółkę Tęczę porywa nagła wichura! Przenosi bohaterów na daleką północ Ameryki, gdzie jest zimno, a w lecie nie zapada noc. Spotykają tam wiele nieznanych sobie zwierząt i poznają, jak się żyje w strefie tundry. Ale dlaczego niezwykły wiatr porwał właśnie ich dwoje? Czy komuś zależało, aby młodzi Siuksowie wylądowali w tak odległym miejscu? W świecie indiańskich czarów nic nie dzieje się bez przyczyny!

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Królik kontra Małpa i legion zagłady, tom 3
Scenariusz:
Jamie Smart
Rysunki: Jamie Smart
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 256 stron
Format: 148×210
Cena: 54,99

Trzeci tom przygód leśnych zwierzątek, które nie mogą zaznać spokoju, odkąd pewna przemądrzała Małpa spadła z nieba w kapsule kosmicznej i zaczęła szarogęsić się w ich lesie. Królik i reszta gangu – Gryzek, Wieprzek, Czarek z Żelastwa, Kaskabóbr i Skunks – mają serdecznie dość intruza i chaosu, jaki wywołuje. Czy zdołają zatrzymać apokalipsę zanim będzie za późno?

Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: „Królik kontra małpa”, „Looshkin” i „Fish-Head Steve” – pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści. Jamie Smart jest również autorem ilustrowanych książek dla dzieci („Flember: the Secret Book”) oraz projektów multimedialnych („Find Chaffy”).

Premiera 13 marca 2024 r.
Kajko i Kokosz – Nowe Przygody.
Powrót Milusia,
tom 3
Scenariusz:
Maciej Kur
Rysunki: Sławomir Kiełbus
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99

„Kajko i Kokosz” Janusza Christy (1934–2008) to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii.

Czas na powrót ulubionego bohatera wielu fanów komiksów o Kajku i Kokoszu – smoka Milusia! W jakich okolicznościach dojdzie do ponownego spotkania Kajka i Kokosza z ich dawnym wychowankiem oraz jaka czeka ich przygoda, dowiemy się właśnie z tego tomu.

Kontynuacji kultowej serii Janusza Christy podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk. Album jest trzecią, po „Królewskiej konnej” oraz „Zaćmieniu o zmierzchu”, pełnometrażową opowieścią z cyklu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”.

Premiera 20 marca 2024 r.

Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki

Scenariusz: Alexis Nesme
Rysunki: Alexis Nesme
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 49,99

Zupełnie nowe przygody Mikiego oraz Minnie, Goofiego, Donalda i innych disnejowskich bohaterów w kolekcji autorskich komiksów znanych europejskich twórców!

Miki, Goofy i Donald wracają do zawodu detektywów! Dostają niezwykłe zlecenie odnalezienia archeologa-amatora lorda Pepperminta, który wyruszył w odkrywczą wyprawę na morza południowe, ale zaginął w tajemniczych okolicznościach. Przed bohaterami niebezpieczna podróż, podczas której będą musieli pokonać wiele przeciwności, aby dotrzeć do skarbu ukrytego na lądzie, który zapiski z dawnych czasów nazywają… Straszną Wyspą!

Scenariusz i rysunki do albumu są dziełem urodzonego w 1974 roku Francuza Alexisa Nesme’a, autora tworzącego przede wszystkim dla dzieci. W Polsce jest znany z innego albumu o Mikim – Horrifikland. Przerażająca przygoda Myszki Miki (scen. Lewis Trondheim), a także z opowieści Dzieci kapitana Granta (według powieści Juliusza Verne’a) i serii dla najmłodszych czytelników Misia Marysia.

Idefiks i Nieugięci.
Nieugięci robią niezły cyrk,
tom 4
Scenariusz:
Yves Coulon, Simon Lecocq,
Cédric Bacconnier
Rysunki: Philippe Fenech, Rudy, David Etien
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 72 strony
Format: 216×216
Cena: 27,99

Jest 52 rok p.n.e. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy! Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach!

Rzymianom wreszcie nadarza się okazja, żeby rzucić niesfornego Idefiksa i jego ekipę lwom na pożarcie podczas cyrkowych igrzysk. Jednak wszystko musi się skomplikować, jak to w Lutecji!

Ambitny generał Labienus nie zna dnia ani godziny, kiedy znów uderzą Nieugięci uprzykrzający mu życie w każdej, nawet najbardziej błahej, chwili. Nic więc dziwnego, że degustacja zupy z przysmaków z pobliskiego targu kończy się dla niego prawdziwą porażką, a próba przerobienia antycznych menhirów w rzymskie kolumny staje się popisem, ale nie sztuki na cześć Cezara, tylko podniebnych akrobacji Idefiksa, który wreszcie przełamał swój lęk przed lataniem. Ale cóż się dziwić, skoro podstępna banda nie działa sama. Wspiera ją moc eliksirów druidzkiego kapłana, a raczej wątpliwej jakości podróbek jego puchacza Nocolotiksa.

Album został narysowany przez Francuzów: Davida Etiena (Czwórka z Baker Street, W poszukiwaniu Ptaka Czasu), Rudy’ego i Philippe’a Fenecha (Kumpelki). Scenariusze również stworzyli francuscy autorzy – Cédric Bacconnier, Yves Coulon i Simone Lecocq. Czwarty tom zawiera trzy historie: Nieugięci robią niezły cyrk, Idefiks i zupa rzymska oraz Latające menhiry.

Fibi i Jednorożec – Pod gwiazdami, tom 11

Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 176 stron
Format: 148×210
Cena: 49,99

Jedenasty tom mądrej i zabawnej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Nareszcie wakacje! Dla bohaterek to czas beztroski i niekończących się zabaw, a także… okazja do nauki rzeczy, których nie poznasz w szkole. I tak podczas wypadu na basen Fibi odkryje, że popularność ma swoje ciemne strony. A na kempingu okaże się, że róg jednorożca idealnie sprawdza się jako rożen! I to tylko niektóre z przygód czekających na was w jedenastym tomie serii!

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.