W jakiej sytuacji przyda się nam elektryk?

elektrycy_warszawa_1

Instalacja elektryczna pełni bardzo ważną rolę w każdym domu jednorodzinnym. Dobrze wykonana sprawuje się bez zarzutów przez wiele lat, ale błędy popełnione na etapie projektowania i prac wykonawczych mogą kosztować inwestora naprawdę sporo. Jak zrobić dobrą instalację elektryczną i kiedy wezwać na pomoc elektryka? Dowiedz się tego, czytając nasz dzisiejszy wpis.

 

Dlaczego nie należy samodzielnie wykonywać instalacji elektrycznych?

Wiele osób próbuje samodzielnie „grzebać” przy elektryce, ale nigdy nie jest to dobre rozwiązanie. Dlaczego? Ano dlatego, że błędy popełnione na etapie montażu instalacji mogą powodować zwarcie, co skutkować może nawet powstaniem pożaru. Prawo w naszym kraju jest skonstruowane w taki sposób, że takimi pracami powinien zajmować się wykwalifikowany specjalista posiadający odpowiednie uprawnienia. Jeśli chodzi o nowe budownictwo, sprawa z elektryką jest o tyle skomplikowana, że po wykonaniu cała instalacja zakrywana jest przez tynk, co mocno komplikuje przeprowadzenie jakichkolwiek poprawek. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, elektryk Wojciech zapewni nie tylko korzystne ceny, ale przede wszystkim fachową pomoc i profesjonalne doradztwo.

Biały montaż (przykręcanie gniazdek i włączników elektrycznych)

Firma ta zapewnia:

  • montaż i przegląd instalacji,
  • pomiary elektryczne,
  • fachową pomoc przy doborze materiałów,
  • biały montaż,
  • profesjonalne zakładanie całej instalacji.

Jeśli wiec mieszkasz na terenie Warszawy lub najbliższej okolicy, kontakt z Panem Wojtkiem wydaje się najrozsądniejszym sposobem, by uniknąć problemów z nową instalacją i naprawić wszelkie usterki w instalacjach starszych.

Jak montuje się instalację elektryczną w nowym domu?

Istnieją dwa sposoby montażu instalacji w nowych domach. Pierwszym jest układanie kabli w specjalnych rurkach (peszlach), które umieszczane są w głębokich bruzdach wykonywanych w ścianach wewnętrznych budynku. Drugi sposób opiera się na wykorzystaniu płaskich kabli, które montowane są naścienne za pomocą przeznaczonych do tego uchwytów. Całość starannie ukryta zostaje na etapie tynkowania ścian. Warto jednak pamiętać, że położenie zbyt małej warstwy tynku może skutkować powstaniem delikatnych przebarwień na pomalowanych ścianach. Warto brać ten fakt pod uwagę, jeśli zamierzamy zastosować bardzo cienką warstwę tynku. Płaskie przewody podczas pracy nagrzewają się, co skutkuje powstaniem podłużnych przebarwień, które mogą przeszkadzać bardziej wybrednym inwestorom.

Wykonanie przyłącza elektrycznego (montaż rozdzielni)

Samo ułożenie kabli to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest wykonanie specjalnej rozdzielni i spięcie wszystkich przewodów w taki sposób, by instalacja działała zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Prawo nakazuje wykonanie projektu instalacji elektrycznej, ale wielu inwestorów decyduje się na własne przeróbki, które sprawiają, że instalacja może być zbyt mocno obciążona. Warto więc już na etapie sporządzania projektu wprowadzić stosowne zmiany, by mieć pewność, że wszystko będzie działać zgodnie z oczekiwaniami. Musimy wiedzieć, że nawet po otynkowaniu pomieszczenia można wprowadzać pewne poprawki, ale będzie się to wiązać z koniecznością wykonywania otworów w ścianach, co nie każdemu inwestorowi może odpowiadać. Odpowiednie ich zaszpachlowanie skutkować będzie jednak uzyskaniem idealnie gładkiej powierzchni, której nie sposób będzie odróżnić od wcześniej otynkowanej ściany.

Na co zwracać uwagę wybierając elektryka do montażu nowej instalacji?

Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego specjalisty, należ sprawdzić, czy posiada on odpowiednie uprawnienia pozwalające nie tylko na montaż instalacji, ale także wykonanie pomiarów. Ten ostatni element jest o tyle ważny, że pozwala ocenić poprawność wykonania wszystkich podłączeń, co powinno być dla inwestora bardzo ważne. Ostateczny raport musi zostać podpisany przez uprawnionego elektryka i przedłożony w urzędzie. Przed podpisaniem umowy powinniśmy też poprosić o ostateczny kosztorys, który pozwoli poznać cenę i zobrazuje, na jakich częściach będzie bazować montowana instalacja.

Zewnętrzny licznik energii elektrycznej

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości podzespołach i współpracy z prawdziwym profesjonalistą, elektryk Wojciech z Warszawy zapewni pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji. Zamontuje kable, przeprowadzi biały montaż i przyjedzie z pomocą zawsze, gdy w trakcie eksploatacji starszej instalacji elektrycznej dojdzie do większej lub mniejszej awarii. Współpraca z nim to prawdziwa przyjemność i gwarancja, że prąd w naszym domu będzie całkowicie bezpieczny dla wszystkich domowników. To także bardzo atrakcyjna cena, która sprawia, że cieszy się on ogromną popularnością w okolicy. Połączenie wysokiej jakości oraz korzystnych cen w tej branży rzadko idzie w parze, a u Pana Wojtka dostajemy jedno i drugie.

Opal Wojciech Popławski
ul. Włodarzewska 67
02-384 Warszawa

TEL:885 765 192
WWW: https://elektrycy.warszawa.pl/kontakt/