Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 0.4 µg/m3 (2% normy)Ozon gazowy (O3): 66.65 µg/m3 (56% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2.4 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 3.7 µg/m3 (2% normy)

Jak skutecznie schudnąć?

gazetapowiatowa.pl

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jest to okres, gdy zrzucamy ciężkie ubrania i chcemy, by nasze ciała wyglądały idealnie. Najczęściej by to osiągnąć, postanawiamy stracić nieco kilogramów. Jak skutecznie schudnąć?

1. Wyrzuć ze swojego jadłospisu wysoko przetworzone produkty i słodycze

Jedzenie typu fast food, wysoko przetworzone pół produkty czy dostępne w sklepach słodkie przekąski pełne są cukru i tłuszczy trans oraz wielu innych szkodliwych substancji. Często są to składniki, które mogą powodować tycie czy problemy z odkładaniem się wody w organizmie i cellulitem. Dlatego też rozpoczynając odchudzanie powinniśmy zrezygnować z wszelkich produktów tego typu. Na naszej czarnej liście powinny znaleźć się również słodzone napoje oraz alkohol. Nie oznacza to jednak, że musimy zupełnie zrezygnować z ulubionych burgerów czy ciast. Okazjonalnie możemy jeść nasze ulubione dania jednak powinniśmy wybierać restaurację podające potrawy przygotowane z wysokiej jakości komponentów lub samemu przygotowywać je w domu.

 2. Jedz dużo warzyw i owoców

Nasza dieta powinna być oparta na warzywach i owocach, które mają dużo witamin i potrzebnych nam składników odżywczych. Dzięki nim możemy na dłużej zachować zdrowie i każdego dnia tryskać energią. Ponadto warzywa są bogate w błonnik, dzięki czemu zaspokoją nasz głód nie dostarczając jednocześnie tak wielu kalorii, jak inne produkty. Najlepiej jeżeli porcja warzyw stanowi ok. ½ naszego posiłku. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie komponować posiłków, dobrym rozwiązaniem może być catering dietetyczny. Posiłki na cały dzień są nam dostarczane w pudełkach, dzięki czemu możemy być pewni, że nasza dieta jest odpowiednio zbilansowana a dodatkowo oszczędzamy czas potrzebny na przygotowywanie potraw. Jednak taka dieta pudełkowa to wydatek rzędu ok. 1500 zł miesięcznie. Pożyczki przez Internet mogą być dobrym rozwiązaniem, by zdobyć dodatkowe środki, które będziemy mogli przeznaczyć na catering podczas odchudzania.

3. Pij dużo wody

Nie tylko w czasie odchudzania powinniśmy wypijać spore ilości wody. Zaleca się min. 2 l dziennie. W upalne dni lub podczas treningu powinniśmy zwiększać ilość wypijanej wody. Woda jest niezbędna zarówno dla dobrego samopoczucia jak i w procesie odchudzania, gdyż tłuszcz rozkładany jest przy jej udziale.

4. Ruszaj się codziennie

Aktywność fizyczna pozwala nam utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji. Zwykle jest też niezbędna, aby schudnąć, gdyż dzięki wysiłkowi fizycznemu zwiększa się zapotrzebowania na energię w ciągu dnia co sprawia, że jesteśmy w stanie wytworzyć deficyt kaloryczny. Dodatkowo podczas ćwiczeń wytwarzają się hormony szczęścia, które sprawiają, że nawet po ciężkim treningu czujemy satysfakcje i mamy ochotę na więcej aktywności.  Jeżeli nie jesteśmy w stanie zmotywować się do ćwiczeń, warto zapisać się do klubu fitness lub urządzić sobie taki w domu. Sprzęty do ćwiczeń mogą sporo kosztować, jednak warto w nie zainwestować, gdyż dzięki nim będziemy mogli ćwiczyć regularnie. Pożyczki przez Internet mogą nam pomóc w sfinansowaniu tego typu wydatków.

5. Wysypiaj się i redukuj stres

Problemy z wagą ciała często wynikają z faktu podjadania słodyczy lub wysoko przetworzonych, kalorycznych przekąsek. W wielu przypadkach takie zachowanie jest odpowiedzią na stres lub spadki energii. Dlatego też, aby proces odchudzania był skuteczny, musimy się wysypiać i kontrolować poziom stresu. W momentach gorszego nastroju powinnyśmy zająć się czymś, co odciągnie nasza uwagę od dotychczasowych złych nawyków żywieniowych.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 1

  1. Jedz dużo więcej warzyw, ogranicz spożycie owoców (zawierają one cukry). Pożyczka na „catering”? To chyba jakaś kpina (swoją drogą dobra reklama). Świeże warzywa i owoce powinno się kupować na bazarach, nie w marketach. Gotowanie „fit” jedzenia jest łatwe. Wystarczy trochę poszperać w książkach i w sieci a jeśli faktycznie ktoś chce schudnąć to proponuję najpierw zapoznać się z przyczyną, dlaczego ktoś jest otyły. W tym celu pierwsze kroki powinniśmy skierować do LEKARZA SPECJALISTY najlepiej w Instytucie Żywności i Żywienia, zrobić badania i dowiedzieć się co i jak jeść 🙂 (szerokim łukiem omijać pseudo dietetyków). I NIGDY NIE STOSOWAĆ DIET NP. 1500 kcal, 1000 kcal itp itd… Zamiast pomagać szkodzą i bardzo łatwo o efekt JOJO. Nie dajcie sobie prać mózgów!

Dodaj komentarz