Patrycja Bereznowska wygrała ultramaraton w Portugali. Była szybsza od wielokrotnego zwycięzcy biegu (wideo)

Patrycja-Bereznowska-lotnisko-Modlin_11

Patrycja Bereznowska po powrocie do kraju (fot. P. Mostowiec)

Mieszkanka Wieliszewa, Patrycja Berenznowska, odniosła kolejny duży sukces. Zawodniczka specjalizująca się w ultramaratonach wygrała Portugal 281 ultramaraton wśród kobiet, w kategorii open wyprzedziło ją tylko dwóch mężczyzn.

Bieg, który odbywa się w Beira Baxa należy do jednych z najtrudniejszych biegów długodystansowych w Europie. Głównym utrudnieniem na trasie są bardzo wysokie temperatury. Patrycja Bereznowska, która zdobyła doświadczenie wygrywając ultramaraton Badwater 135 i Spartathlon pokonała dystans 281 kilometrów w 41 godzin i 10 minut. Jest to nowy rekord tej imprezy. W biegu łącznie startowało 100 osób.

Nasza zawodniczka pokonała między innymi Joao Oliveirę, czterokrotnego tryumfatora portugalskiego ultramaratonu. Co ciekawe, Patrycja miała z nim na trasie bardzo niesympatyczną sytuację, o czym opowiada w poniższym wideo.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, jaką zarejestrowaliśmy na lotnisku w Modlinie, po powrocie Patrycji z zawodów.