Biegacze… wiosłowali! Regaty Smoczych Łodzi na Kanale Żerańskim

Smocze lodzie

Biegacze z naszego powiatu wiosłowali na Kanale Żerańskim (fot. Spójnia)

W minioną niedzielę na Kanale Żerańskim odbyły się Regaty Smoczych Łodzi Osad Samorządowych – Białołęka 2015. Burmistrz Dzielnicy Białołęka Piotr Jaworski przy udziale Stowarzyszenia Smoczych Łodzi Spójni Warszawa już po raz kolejny zorganizował w porcie żerańskim otwartą imprezę wioślarską dla drużyn amatorskich.

Na starcie stanęły trzy drużyny – reprezentacja Białołęki, Woli oraz Powiatu Legionowskiego. Pomimo deszczowej pogody na start stawiła się trójka przedstawicieli biegaczy z naszego powiatu – Monika Michalska, Małgorzata Pydyn i Wojciech Kisieliński. Ponieważ osada składa się z 10-ciu wioślarzy szeregi legionowskiej osady zasilili inni amatorzy. Po krótkiej rozgrzewce i przeszkoleniu z techniki wiosłowania osady stawiły się na starcie. Zawody składały się z trzech wyścigów na dystansie 200m. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Białołęki, drugie przypadło biegaczom z Powiatu Legionowskiego, a trzecie zajęła osada z warszawskiej Woli. Po zejściu z wody wszyscy zawodnicy zostali ugoszczeni przez gospodarza imprezy gorącą grochówką i kiełbaską z grilla. Następnie odbyła się dekoracja i wręczenie nagród. Choć pogoda nie rozpieszczała zawodników, humory dopisywały i wszyscy dopytywali się o następną edycję. Przedstawiciel ratusza Białołęka obiecał, że kolejne zawody odbędą się w czerwcu 2016 roku. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku legionowska osada skompletuje całą smoczą łódź i stanie na najwyższym podium.