Pływanie. Szulich wygrał w Szczecinie!

Dawid Szulich, zawodnik Delfina Legionowo, zwycięzcą finałowych zawodów Grand Prix Polski – Puchar Polski w pływaniu w Szczecinie! Nasz reprezentant Polski wygrał na trzech dystansach, co zadecydowało o zwycięstwie w  klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w kategorii OPEN.

W miniony weekend na 50-metrowej pływalni Floating Arena w Szczecinie zostały rozegrane finały Grand Prix Polski – Puchar Polski w sezonie 2014/2015. Wystartowało w nich prawie 300 pływaków z 59 klubów z całej Polski.
W sobotę Dawid Szulich zaprezentował się na dystansie 200 metrów stylem klasycznym, osiągając najlepszy czas ze wszystkich startujących – 2:18,15 sekundy. W sesji popołudniowej legionowskich pływak walczył na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i ponownie nie dał szans rywalom. Uzyskał wartościowy czas 27,98 sekundy, co jest wynikiem historycznym, bo pierwszy raz udało się w tych zawodach zejść pływakowi poniżej 28 sekund.
Dzień później żabkarz Delfina wystąpił w swej koronnej konkurencji czyli 100 metrów. Po raz trzeci okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając z czasem 1:02,63 sekundy. Dawid za swoje starty uzyskał 2451 punkty FINA i uplasował się na pierwszym miejscu, wyprzedzając takie sławy polskiego pływania jak Radosław Kawęcki czy Paweł Korzeniowski. W końcowej klasyfikacji cyklu Szulich zajął ostatecznie 6 miejsce.
Dawid Szulich podsumował swój start w Szczecinie:
Ostatnie i najbardziej udane Grand Prix w tym sezonie. Obiecujący czas na 50 metrów jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski, do których zostało tylko 9 dni. Czeka mnie teraz odpoczynek i szlif formy przed jedną z najważniejszych imprez w tym sezonie.

Dawidowi życzymy udanych Mistrzostw Polski i zdobyczy medalowych podczas imprezy w Szczecinie.