Delfin Legionowo. Szulich „odpuścił”

od lewej fizjoterapeuta Piotr Potentas, Dawid Szulich, trener Rafał Perl.

Od lewej: fizjoterapeuta Piotr Potentas, Dawid Szulich i trener Rafał Perl

Delfin Legionowo zainaugurował swoje starty występem podczas Grand Prix Polski w pływaniu w Krakowie. W stolicy Małopolski zaprezentował się Dawid Szulich i Urszula Jasiul.

W miniony weekend w Krakowie odbyły się  zawody z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski w sezonie 2015/2016.
Na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wystartowało  551 zawodników z 105 klubów z całej Polski. UKS „Delfin” Legionowo reprezentował Dawid Szulich, startując w konkurencjach w stylu klasycznym i stylu zmiennym, a także Urszula  Jasiul, uczennica i zawodniczka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, startująca w konkurencjach w stylu klasycznym i stylu zmiennym.

Szulich odpuścił

W pierwszym bloku zawodów Dawid Szulich na dystansie 200 metrów stylem klasycznym został zdyskwalifikowany za niejednoczesne dotknięcie ściany nawrotowej, mimo to czas był niezły bo 2:15,73 co dałoby 5 miejsce. W drugim  bloku zawodów legionowianin startował na 50 metrów stylem klasycznym i zajął 3 miejsce z niezłym czasem  0:28,07, a także na 200 metrów stylem zmiennym zajął 39 miejsce z czasem 2:14,43. Drugiego dnia zawodów Dawid po wizycie u lekarza zawodów, zrezygnował ze startów ze względu na zły stan zdrowia.

Dawid o zawodach: Plan nie został zrealizowany w 100%, lecz pierwszy dzień był obiecujący. Celem tych zawodów było przetestowanie nowej techniki i sprawdzenie się na początku sezonu. Udało się nagrać wyścigi na 200 i 50 metrów które teraz będziemy analizować. Kolejne starty za miesiąc w Poznaniu.

Urszula Jasiul trenująca na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu wystartowała w pierwszym bloku zawodów na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Ula uzyskała czas 2:58,19 co dało 38 miejsce w tej konkurencji. W drugim bloku zawodów  startowała w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym zajmując  43 miejsce  z czasem 2:41,42. Drugiego dnia w trzecim bloku zawodów na dystansie 100 m stylem klasycznym Ula była na 49 miejscu, uzyskując czas 1:24,43.

Tekst i foto: Rafał Perl.