Delfin popływał w Płocku

Delfin Legionowo

Reprezentacja Delfina Legionowo w Płocku (fot. Delfin)

Zawodnicy UKS „Delfin” Legionowo wzięli udział w Płockiej Lidze Pływania. To była druga runda zawodów, a pływacy z Legionowa poprawili wiele osobistych rekordów, stając dziewięciokrotnie na podium.

Start w Płocku należał do bardzo udanych.W drugiej rundzie ligi pływania (2 z 4), Delfin reprezentowali: Marta Chudorlińska, Adrianna Gardias, Jasmina Khan, Emilia Piaseczna, Barbara Serafin, Weronika Siemek, Aleksandra Skonieczna, a także Franek Cierniak, Adam Jasiul, Kacper Mrozek, Kacper Senkowski, Rafał Smoliński i Filip Zabagło pod opieką trenera Piotra Cesarczyka.

Najlepszą zawodniczką z Legionowa okazał się Marta Chudorlińska, która zajęła 1 miejsce na 100 m stylem klasycznym z czasem (1:19.94) i 2 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym z rekordem życiowym (1:04.39). Barbara Serafin została zgłoszona do startu na 100 m sposobem zmiennym i 100 m stylem grzbietowym i zajęła odpowiednio: 2 miejsce z czasem (1:17.96) za styl zmienny i 3 miejsce  z czasem (1:17.26) za styl grzbietowy. Adrianna Gardias również wybrała dwa dystanse stumetrowe – styl klasyczny i styl motylkowy. Uzyskała na nich odpowiednio: 2 miejsce w klasyku z czasem (1:34.89) i 3 miejsce stylem motylkowym za czas (1:38.61). Na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej uplasował się Rafał Smoliński za 100 m stylem klasycznym i czas (1:33.65). Na trzecim stopniu podium mogliśmy zobaczyć Emilię Piaseczną, która zdobyła punkty również za 100 m stylem klasycznym z czasem (1:27.31) i Filipa Zabagło za 50 m stylem motylkowym z czasem (46.46).

Warto też odnotować wysokie miejsca innych zawodników, którzy uplasowali się bardzo blisko podium. Jasmina Khan z czasem (1:32.49) i Adam Jasiul z czasem (1:37.09) zajęli 4 miejsca za 100 m stylem klasycznym w kategorii 12-13 lat. 5 miejsce na 50m w stylu klasycznym zdobyła: Weronika Siemek z czasem (47.58) w kategorii jedenastolatek i Filip Zabagło również 5. miejsce za grzbiet, również na dystansie 50 m z czasem (43.29), również w jedenastolatkach.