Delfin Legionowo. Startowali w Zimowych Mistrzostwach Polski Masters

Delfin Masters

Delfin Legionowo z 12 medalami podczas Mistrzostw Polski Masters (fot. Delfin)

W dniach 16-18 listopada w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. Na basenie „Aguasfera” startowali pływacy Delfina Legionowo. Z powodzeniem!

W imprezie wystartowało prawie 500 zawodników z całej Polski, jak i zza granicy.
Legionowski klub reprezentowało czworo zawodników : Joanna Żbikowska,
Krzysztof Żbikowski, Dawid Szulich i Michał Perl.

12 medali „Mastersów”

Mastersi Delfina Legionowo przywieźli łącznie 12 medali różnorodnego koloru. Jak dotąd jest to największy dorobek medalowy na jednych zawodach legionowskich zawodników. Joanna Żbikowska wystartowała na 4 dystansach: 50 metrów stylem dowolnym (30,69), co dało jej 2 miejsce. Była też druga na tym samym dystansie klasykiem (36,82). Dwukrotnie otarła się o podium, zajmując 4 lokaty na 100 metrów stylem klasycznym (1:22,09) i 100 metrów stylem zmiennym (1:15;66). To były pierwsze zawody Asi po długiej przerwie, ale jak widać z powyższego, bardzo udane.

Kolejnym zawodnikiem startującym na Mistrzostwach Polski był Krzysztof
Żbikowski, który startował aż w 5 konkurencjach. Srebrne medale zdobył na: 200 metrów klasykiem (2:30,10) i 100 metrów stylem zmiennym (1:02,91). W kolejnych dwóch konkurencjach wywalczył brązowe krążki, a były to starty na 50 i 100 metrów klasykiem, gdzie zanotował odpowiednio czasy 30,18 i 1:06,00. W piątym starcie uplasował się na 8 pozycji – 50 metrów stylem dowolnym (25,66).

Dwa najcenniejsze krążki przywiózł z mistrzostw Dawid Szulich, startujący na swoich koronnych dystansach: 50 metrów i 100 metrów klasykiem – 28,38 i 1:02,79.

Ostatnim zawodnikiem UKS „Delfin” Legionowo jest Michał Perl, który wywalczył cztery krążki Mistrzostw Polski Masters – 3 srebrne i jeden złoty. Michał startował w 5 konkurencjach: 50 metrów klasykiem (28,98) – 1 miejsce, 50 metrów stylem dowolnym (23,58) – 2 miejsce, 100 metrów stylem dowolnym (53,85) – 2 miejsce, 100 metrów klasykiem (1:05,89) – 2 miejsce, 50 metrów stylem motylkowym (26,52)
– 5 miejsce.

Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters cieszą się coraz większą popularnością i przyciągają mnóstwo świetnych zawodników, takich jak, m.in. Pawła Korzeniowskiego. Dla klubu UKS „Delfin” Legionowo był to najlepszy występ w Mistrzostwach Polski Masters.