„Edukacja przez szachy w szkole” – turniej finałowy w Arenie

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Finaliści projektu "Edukacja przez szachy w szkole" (fot. Leszek Bałda)

W Arenie Legionowo 24 maja odbył się turniej finałowy projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. Zawody przeprowadził Leszek Bałda, sędzia i zawodnik szachowy, wiceprezes Lotosu Jabłonna.

Turniej finałowy został poprzedzony eliminacjami w szkołach nr 1, 2, 3 i 8 w Legionowie, Z każdego turnieju do finałów awansowało po pięć dziewcząt i chłopców. W finale rozegrano dwa równoległe turnieje szachowe, jeden w kategorii chłopców, a drugi w kategorii dziewcząt systemem szwajcarskim. Każdy uczestnik turnieju rozegrał 6 partii tempem 15 minut dla zawodnika.

W kategorii dziewcząt wygrała turniej Maja Pieczykolan ze Szkoły Podstawowej nr 8, która uzyskała 5pkt. z 6. Drugie miejsce wywalczyła Olga Sujeta ze Szkoły Podstawowej nr 2, która uzyskała 4,5pkt. z 6, a trzecie miejsce wywalczyła Alicja Roguska ze Szkoły Podstawowej nr 8, która uzyskała 4,5pkt. z 6. Czwarte i piąte miejsce wywalczyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 Zuzanna Kozłowska i Kinga Kula.
W kategorii chłopców turniej wygrał Aleksander Abramowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, który uzyskał 6pkt. z 6 i posiadał jako jedyny najwyższą trzecią kategorię szachową. Drugie miejsce wywalczył Sebastian Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 8, który uzyskał 4,5 pkt. z 6, a trzecie miejsce wywalczył Szymon Szabrański ze Szkoły Podstawowej nr 8 z wynikiem 4 pkt. Czwarte miejsce przypadło uczniowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 Krzysztofowi Wieczorkowi, a piąte miejsce Kubie Wiecińskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 uzyskując 22,5 pkt., drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 8 uzyskując 22pkt., a trzecie miejsce przypadło dla szkoły podstawowej nr3, która uzyskała 16,5pkt. Czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, którą reprezentowali uczniowie klasy pierwszej. Szkoły zajmujące trzy pierwsze miejsca były reprezentowane przez uczniów klas trzecich.
Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczył uczestnikom turnieju finałowego Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Pan Janusz Klejment.