Fala Nieporęt. „Od Młodzika do Olimpijczyka” – finał w Warszawie (galeria)

fala_05

Fala Nieporęt... na fali!!! (fot. Fala)

W minioną sobotę zawodnicy Fali Nieporęt startowali w wielkim finale cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka”, który organizowany był przez AZS Warszawa.

Prawo startu w zawodach mieli najszybsi pływacy wyłonieni w 5 wyścigach eliminacyjnych w sezonie 2016/17. Coroczny cykl cieszy się ogromną popularnością. W każdych zawodach eliminacyjnych startuje od 800 do 1000 zawodników z całej Polski. W finałowym starcie Falę Nieporęt reprezentowało czternastu podopiecznych trenera Piotra Gałki i Bartosza Krawczaka.

Awans do finału – sukcesem, do tego worek  medali!

Na wyróżnienia zasługują wszyscy zakwalifikowani, ponieważ przy tak silnej konkurencji to już spory sukces. Najlepszym zawodnikiem w stylu klasycznym okazał się niezawodny Błażej Dybek. Srebrnym medalistą w stylu motylkowym został Nikodem Baranowski. Dwukrotną brązową medalistką na 100 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem motylkowym została Anna Słomińska. Kolejny brązowy medal dołożyła Aleksandra Gradek na 100 metrów stylem dowolnym oraz Patrycja Jurkiewicz na 50 metrów stylem motylkowym. Sztafeta klubowa 8x50m stylem dowolnym w składzie Jan Zaborski, Patrycja Jurkiewicz, Błażej Dybek, Nikodem Baranowski, Marta Pasińska, Maja Korzeniowska, Zuzanna Skoczylas oraz trener Bartosz Krawczak również zdobyła brązowe medale i puchar za 3 miejsce. W finałowych wyścigach startowali również Maria Chojnowska, Aleksandra Elsner, Agata Rochmińska, Kacper Pasiński i Karol Zaborski.