Fala Nieporęt. Znakomite starty pływaków w Ostrołęce i Płocku (galeria)

fala_03

Fala Nieporęt z ostatnich zawodów przywoziła worki medali (fot. Fala)

Zawodnicy Fali Nieporęt pilnie trenują i startują w różnych pływackich zawodach. W ostatnim czasie odwiedzili Ostrołękę i Płock. Jak wiodło się podopiecznym Piotra Gałki i Bartosza Krawczaka podczas tych startów?

W końcu października Fala wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki. Pływacy nieporęckiego klub zdobyli 12 medali!

Worek z medalami!

Na 12 krążków złożyło się:

5 złotych – Anna Słomińska na dystansie  50 metrów stylem grzbietowym, Patrycja Jurkiewicz na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, Jakub Gradek i Błażej Dybek na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i Marta Pasińska na dystansie 50 metrów stylem motylkowym,
6 srebrnych – Marta Pasińska i Jan Zaborski na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, Patrycja Jurkiewicz i Anna Słomińska na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, Maria Chojnowska na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i Jan Zaborski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym,
1 brązowy – Błażej Dybek na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.
Dodatkowo Błażej Dybek został wyróżniony statuetką najlepszego zawodnika z rocznika 2005.

A w Płocku jeszcze lepiej!

W dniach 17-18 listopada w Płocku odbył się Międzynarodowy Memoriał Cezarego Piórkowskiego. Tam pływacy Fali wywalczyli aż 14 krążków.

Błażej Dybek zdobył złoto na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz brąz na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Maria Chojnowska wywalczyła złoto na dystansie 50 metrów metrów stylem klasycznym i srebro na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Maja Korzeniowska była pierwsza na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i zajęła najniższy stopień podium na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Patryk Michaś był bezkonkurencyjny na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, a Aleksandra Gradek  była druga na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i została brązową medalistką na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. W zawodach Fala wystartowała również w sztafetach. Sztafeta na dystansie 4 x 50 metrów stylem zmiennym w składzie – Anna Słomińska, Marysia Chojnowska, Aleksandra Gradek, Zuzanna Skoczylas – wywalczyła brązowe medale. Również i tym razem najlepszym zawodnikiem okazał się Błażej Dybek, który w swoich konkurencjach zdobył największą ilość punktów.

Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy udanych startów!