Pływanie. Szulich walczył w Gorzowie Wielkopolskim

Dawid Szulich

Dawid Szulich (w środku) trzy razy na podium w Gorzowie (fot. Delfin Legionowo)

W miniony weekend gorzowska pływalnia „Słowianka” gościła pływaków podczas zawodów Grand Prix Polski – Puchar Polski. W Gorzowie Wielkopolskim, mimo przeziębienia, wystartował Dawid Szulich, zawodnik Delfina Legionowo.

W pierwszej konkurencji w jakiej wziął udział był dystans 50 metrów stylem klasycznym. Szulich wygrał tę konkurencję uzyskując czas 28,75 sekundy. Następnie popłynął na dwukrotnie dłuższym dystansie również stylem klasycznym. I tu nie miał sobie równych, wygrywając konkurencję w 1:03,67 sekundy. Natomiast w niedzielę żabkarz Delfina ścigał się na 200 metrów. Tym razem nie udało mu się wygrać wyścigu. Zajął 2 miejsce z czasem o 0,03 sekundy gorszym od zwycięzcy. Czas Szulicha to 2;19,49 sekundy. W klasyfikacji generalnej OPEN, Dawid za swoje starty uzyskał 2326 punkty FINA i uplasował się na szóstej pozycji.

W zawodach wystartowało ponad 276 zawodników z 46 klubów.