II Festiwal Pływacki. Starty Fali Nieporęt i Delfina Legionowo

img,gcsi,FA6F4F0C7F0A95A3ADCC107EB859F6B69B137905,mpid,7,maxwidth,1366,maxheight,607

Delfin Legionowo na Warszawiance (fot. Delfin)

W minioną sobotę na pływalni Park Wodny – Warszawianka w stolicy odbył się II Festiwal Sprinterski w pływaniu. W zawodach wzięło udział 757 zawodników  42 klubów w Polsce. Na starcie nie mogło zabraknąć pływaków z Fali Nieporęt i Delfina Legionowo.

Po wakacyjnej przerwie oba klubu ostro zaczęły przygotowania. Praktycznie był to pierwszy start dla zawodników od wakacji. Jak zaprezentowały się nasze powiatowe kluby pływackie?

Fala Nieporęt

Uczniowską Falę Nieporęt reprezentowało 16 osób. Dla części naszych zawodników był to debiut na tak dużej imprezie. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, zdobyli nowe doświadczenie i pobili swoje rekordy życiowe. Na wyróżnienie zasługuje Błażej Dybek, który, deklasując rywali w swojej koronnej konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, zdobył złoty medal i zbliżył się o 0,5 sekundy do rekordu Polski. Złotym medalistą na tym samym dystansie, również wygrywając z dużą przewagą w swojej kategorii wiekowej, został Jakub Gradek, który dodatkowo zdobył brąz na 50 metrów stylem dowolnym. Srebrny medal wywalczyła Anna Słomińska na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Razem z zawodnikami w Warszawie byli trenerzy Piotr Gałka i Bartosz Krawczak.
Jakub Gradek – złoto 50 metrów stylem klasycznym – 50.12, brąz 50 metrów dowolny – 41.11 (8-latki)

Anna Słomińska – srebro 50 metrów stylem grzbietowym – 35.13  (12-latki)

Błażej Dybek – złoto 50 metrów stylem klasycznym – 34.07 (12-latki)

Klasyfikacja medalowa – 11 miejsce.

Delfin Legionowo

UKS „Delfin” Legionowo reprezentowało 5 zawodników i 3 zawodniczki. Alicja Trzaska, Kaja Marońska, Natalia Startek, Daniel Szulc, Jakub Zieliński i Marcin Zieliński, Filip Zabagło oraz Filip Kamiński. – Pomimo krótkiego okresu treningowego nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze, a niektórzy pobili nawet swoje rekordy życiowe – podsumował start swoich podopiecznych trener Piotr Cesarczyk.