Legionowo. Dobre występy UKS Delfin podczas zawodów pływackich w Łomży i Garwolinie

Zawodnicy UKS Delfin na zawodach w Łomży i Garwolinie fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Kilka dni temu (7-8 października) pływacy z legionowskiego klubu UKS Delfin brali udział w zawodach pływackich w Łomży i Garwolinie. Zarówno starsi jak i młodsi reprezentanci klubu spisali się bardzo dobrze i wrócili do Legionowa z 10 medalami.

W sobotę (7 października) najstarsi zawodnicy klubu UKS Delfin Andrzej Fajdasz i Piotr Rapacki dobrze zaprezentowali się na zawodach Pucharu Polski Masters w Łomży. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie pierwszy z nich we wszystkich trzech startach znalazł się na podium. Natomiast Piotr Rapacki, który również wystartował w trzech konkurencjach ukończył swoje występy na 4. miejscu 50 m stylem klasycznym, 6. miejscu na 50 m stylem dowolnym oraz na 6. miejscu na 100 m stylem klasycznym.

Następnego dnia (8 października) odbyły się XI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. Żeńskie grono reprezentowały dwie zawodniczki z klubu UKS Delfin Legionowo. Amelia Mikołajczyk zdobyła złoto na 50 m stylem dowolnym oraz brązowy medal w stylu klasycznym. Maja Ostaszewska zajęła miejsce 9. w stylu motylkowym i 14. w stylu dowolnym.

W zawodach międzyklubowych w Garwolinie zadebiutował najmłodszy zawodnik reprezentujący UKS Delfin Antoni Rapacki, który na dystansie 25 m stylem dowolnym uplasował się na 2 miejscu. Kolejny sukces odniósł Antoni Lazurek, który zajął odpowiednio w swoich konkurencjach 1. i 2. miejsce. Dzięki uzyskanym wynikom otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju w swojej kategorii wiekowej.

Przypieczętowaniem ciężkiej pracy i starań był wynik najstarszego zawodnika legionowskiego klubu Jakuba Rapackiego, który nie pozostawił konkurentom żadnych szans, zarówno w swoim ulubionym stylu klasycznym na 50 m oraz w debiucie na 100 m zmiennym stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złoto.