Legionowska Akademia Sportów Walki. Medale w Bydgoszczy

LASW

Zawodnicy z Legionowskiej Akademii Sportów Walki w Bydgoszczy wraz z trenerem Grzegorzem Ratigowskim (fot. LASW)

W Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. W Bydgoszcz Cup 2017 nie mogło zabraknąć Legionowskiej Akademii Sportów Walki pod wodzą trenera Grzegorza Ratigowskiego.

Pierwszego dnia zawodów startowali juniorzy i kadeci. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Borowski +78kg oraz Jakub Chorążak  do 61kg. Brązowe medale zdobyli Lena Rutkowska do 49kg, David Ratigowski do 68kg i Arkadiusz Kuskowski do 55kg. Niewiele do strefy medalowej zabrakło Wiktorii Horbie i Maciejowi Izdebskiemu, którzy zajęli 5 lokaty. Jedną wygraną walkę zanotował Adrian Maculewicz, co pozwoliło mu zająć 9 miejsce.

Sporo medali w Młodzikach

Zawodnicy z Legionowskiej Akademii Sportu walki nie zawiedli. Tu również zdobywali medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Arkadiusz Kuskowski (do 58kg), który rozgromił wszystkich swoich rywali oraz Lena Rutkowska (do 49kg) zdobyła swój pierwszy złoty medal w „młodzieżówce”, a w finale pokonała najgroźniejszą rywalkę z kadry narodowej. Brązowe medale trafiły do Kamila Borowskiego oraz Wiktora Podgórskiego, którzy walczyli w kategorii do 87kg.