Lotos Jabłonna. Trzy medale taekwondzistów w Kłobucku

Trener Szczepaniuk

Tomasz Szczepaniuk brązowym medalistą Mistrzostw Polski (fot. Tajfun/Lotos)

W dniach 25-27 września 2015 roku w Kłobucku odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w testach siły. Reprezentacja Lotosu przywiozła z mistrzostw trzy krążki – złoto i dwa brązowe medale.

Na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski Juniorów w testach siły stanęła chotomowianka Monika Nyrć. Taekwondzistka Lotosu nie miała sobie różnych w tej konkurencji. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Michał Dominiak w indywidualnych walkach do 85kg. Trzeci stopień podium osiągnął również trener jabłonowskich zawodników Tomasz Szczepaniuk, który wywalczył go w indywidualnych układach formalnych – IV DAN.
Warto dodać, że patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski objęła mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak oraz trzykrotna mistrzyni świata w taekwon-do Joanna Paprocka, zawodniczka jabłonowskiego klubu.