Kolejne starty Macieja Koconia

Maciej Kocoń

Maciej Kocoń na torze podczas wyścigu

W ostatnim czasie Maciej Kocoń zawodnik Wyrzykowski Moto-Sport startował w 1 rundzie Rotax Central Eastern Europe (CEE) na Węgrzech oraz w 3 i 4 rundzie Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy. Jakie osiągnął wyniki w wymienionych startach?

Na Węgrzech na torze Pannonia Ring w stawce 22 zawodników Kategorii Mini Max zajął 6 lokatę. Najpierw w kwalifikacjach zanotował 5 miejsce ze stratą 0,114 sekundy do lidera. W półfinale niestety wypadł z toru, gdy w tył uderzył go inny zawodnik. tak więc wyścigu nie ukończył. Dlatego też w finale musiał startował aż z 20 pola. Walczył dzielnie, mijał kolejnych rywali i po 14 okrążeniach dotarł do mety na 6 miejscu! Następnym zagranicznym startem Koconia będzie II runda CEE na torze Speedworld w Bruck w Austrii.

W 3 i 4 rundzie zawodów w Bydgoszczy na torze Kartodrom kierowca z Chotomowa walczył znakomicie i w piątkowej rundzie zajął 3 lokatę za litewskim zawodnikiem Silvestrem Aleksejevasem i Marcelem Surmaczem. Jeszcze większą klasę pokazał w sobotnich wyścigach. Już po półfinale był na pozycji lidera, a to co pokazał w finale było znacznie zaskakujące i wręcz niesamowite. Na pierwszym zakręcie Kocoń wypadł z toru jazdy i po powrocie musiał odrabiać straty. Z końca stawki błyskawicznie zaczął przesuwać się do czołówki, by… ostatecznie wygrać! W klasyfikacji tej konkurencji Kocoń jest drugi za Litwinem, a wyprzedza Surmacza.