Znakomity start Koconia w Austrii

Maciej Kocoń

Zwycięstwo we wspaniałym stylu. Maciej Kocoń najlepszy w Austrii

Znakomite wieści z obozu Team Wyrzykowski Motosport, w którym jeździ chotomowianin Maciej Kocoń. Podczas 2 rundy Rotax Maxh Central Eastern Europe Trophy młody kierowca z Chotomowa pokazał klasę i zwyciężył w zawodach na torze A1 Speedworld w austriackim Bruck.

W wyścigach Mini Maxa prócz Koconia świetnie spisywał się jego klubowy kolega Igor Drożyński, który również zaliczał punktowane biegi. W półfinale Kocoń stoczył fantastyczny pojedynek z zawodnikiem gospodarzy Hannesem Zwickiem. Polak atakował z 10 pozycji, walczył odważnie, mijał kolejnych rywali, ale lepszy o 0.141 sekundy okazał się Austriak. Wielką klasę Kocoń pokazał w finale zawodów. Tylko na początku wyścigu miał mały problem i spadł na czwartą lokatę, ale od piątego okrążenia niepodzielnie panował na torze i wywalczył cenne zwycięstwo. Drożyński w finale zajął 3 miejsce.
W zawodach w Austrii w Mini Maxie wystartowało 28 zawodników z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii i Chorwacji.