Niespodziewany, ale wielki sukces Wiesława Kosteckiego!

Kostecki

Wiesław Kostecki na podium w Mistrzostwach Polski (fot. arch. wł.)

Wiesław Kostecki, znany parkrunowicz i były mieszkaniec Jabłonny, wystartował w VI Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, które odbyły się w Barlinku koło Gorzowa Wielkopolskiego. Były to zarazem II Mistrzostwa Europy na 5km.

Barlinek, miasto położone w północno-zachodniej Polsce, nad rzeką młynówka i Jeziorem Barlineckim, Chmielowym i Uklejno, było miejscem kolejnej, szóstej już edycji Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy w Nordic Walking. Tam wystartował Wiesław Kostecki. I to z powodzeniem! Na ponad 230 zawodników startujących na dystansie 5km, zajął wśród mężczyzn 27 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej stanął na najniższym stopniu podium!

Okiem Wiesława Kosteckiego

Pięciokilometrowa trasa to 90% teren leśny i 10% asfalt. Szeroka droga o miękkim podłożu mogła się dać we znaki, do tego dwa solidne i wymagające wzniesienia. Finisz na przepięknie położonym na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego. 27 lokata, którą zająłem w ogólnej klasyfikacji mężczyzn, nie pozwoliło mi wystartować w finale II Mistrzostw Europy. Tylko pierwsza dwudziestka doznała zaszczytu ścigania się na pięknej, czerwonej, tartanowej bieżni. Jednak miejsce na podium w kategorii wiekowej jest dla mnie ogromnym sukcesem, a czas na trudnej trasie – 35:09, to powód do dumy. Pokonałem na trasie 19 konkurentów z całej Polski. A już 24 listopada ruszam na kolejną ciekawą imprezę nordic walking. Będą to Plażowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Łebie.