Spektrum Sportu. III Amatorski Turniej Squasha

spektrum

Najlepsi w trzecim turnieju squasha w Spektrum Sportu (fot. Spektrum)

W Spektrum Sportu w Legionowie odbył się już III Amatorski Turniej Squasha. Cykl turniejów rozgrywany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. W OPEN rywalizowało 10 amatorów tego sportu w tym dwie kobiety.

Ze względu na mniejszą ilość uczestników amatorzy tej dyscypliny sportu rywalizowali systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach A i B, do dwóch wygranych setów. Następnie grano o poszczególnie miejsca do trzech wygranych setów. Najlepsi w grupach o 1 miejsce, z drugich lokat o 3 lokatę itd.

Zwycięstwo Emila Rozwadowskiego

Pięć wygranych spotkań zanotował Emil Rozwadowski. Cztery w grupie, w tym trzy bez straty seta oraz jeden o pierwszą lokatę. W grupie Rozwadowski musiał sporo się natrudzić, by pokonać Tomasza Wolskiego. Trzysetowy pojedynek wygrał 2:1 w setach 11:7, 10:12, 11:8. W finale nie dał żadnych szans zwycięzcy grupy B Piotrowi Polnemu, zwyciężając 3:0 (11:0, 11:1, 11:6). W spotkaniu o trzecią lokatę Wolski pokonał Dariusza Rupciaka 3:1 (11:8 10:12 9:11 9:11). To również był bardzo zacięty pojedynek. Kolejność miejsc od 5 do 10: Milena Pawluk, Jarek Kata, Adam Chlebny, Marcin Pursa, Rafał Kiliński, Agata Kulińska.

Po trzech turniejach…

…prowadzi Rozwadowski, który zgromadził 1300 punktów. Na podium znajdują się jeszcze Rupciak – 875 i Damian Kuliński – 850 (szkoda, że opuścił trzecią odsłonę cyklu).