Spektrum Sportu. IV Amatorski Turniej Squasha (galeria)

squash-spektrum_31

Spotkania na kortach na pewno należą do bardzo dynamicznych (fot. GP/MM)

W Spektrum Sportu odbyła się czwarta edycja Amatorskiego Turnieju Squasha. Coraz bardziej popularna dyscyplina sportu przyciągnęła do legionowskiego Spektrum 16 uczestników, w tym pięć pań. Zaciętej walki na kortach nie brakowało.

W kategorii kobiet pięć pań walczyło systemem „każdy z każdym”. Tu bezkonkurencyjna okazała się Ewa Utko, która wygrała wszystkie swoje gry. Drugie miejsce zajęła Paulina Bralska. Mecz między tymi dwoma zawodniczkami był jednym z najbardziej emocjonujących. W trzecim secie na przewagi wygrała Utko 13:11. Trzecie miejsce przypadło Anastasi Gisone.

Sebastian Ogniewski najlepszy

W kategorii OPEn uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy. W grupie A najlepszy okazał się Piotr Ziółkowski, który nie przegrał żadnego spotkania, ale trzech graczy urwało mu po jednym secie. W grupie B pierwszą lokatę zajął Sebastian Ogniewski, który mimo porażki w pierwszym meczu w grupie z Tomaszem Wolskim 0:2, wygrał wszystkie kolejne mecze. Zwycięzcy grup spotkali się w finale, gdzie w meczu do trzech wygranych setów lepszy okazał się Ogniewski, wygrywając 3:1. Miejsce trzecie zajął Emil Rozwadowski, który pokonał Damiana Kulińskiego 3:1 w setach.