Szachy. XX Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 3 (galeria)

szachy-jablonna_06

Leszek Bałda czuwa nad prawidłowym przebiegiem turnieju w Jabłonnie (fot. GP/MM)

W sobotnie przedpołudnie w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie został rozegrany trzeci turniej szachowy XX Grand Prix Gminy Jabłonna w kategorii open – grupa A i szkoła podstawowa – grupa B. Jak zwykle nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia szachowy, a zarazem wiceprezes Lotosu Jabłonna, Leszek Bałda.

Turniej OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mieli więc możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 23 zawodników a do drugiego 21, razem 44 uczestników. Prócz szachistów z Jabłonny i Chotomowa przyjechali na turniej zawodnicy z Warszawy, Zielonki, Pruszkowa, Starachowic, Rudnika nad Sanem oraz Legionowa. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2010 v.5.49. z tempem 15 minut + 5 sekund na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych. Uczestnicy turnieju B grali tempem 15 minut dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej. W kategorii open zwyciężył w szachach szybkich Adam Podgajny, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 6 punktów. Drugie miejsce zajął Marcin Maj z Warszawy – 5,5 punktu, a trzeci miejsce zdobył Ziemowit Ossoliński z Chotomowa 5 punktów.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Piotr Budny z Warszawy, który uzyskał 6,5 punktu. Drugie miejsce przypadło Emilii Pawłowskiej z UKS SP 321 Warszawa-Bemowo, która uzyskał również 6,5 punktów. O kolejności decydowała punktacja pomocnicza – skrócony Bucholtz. Trzecie zajął Piotr Kubalski z Jabłonny, który uzyskał punktów.  Trzech pierwszych zawodników w kategorii w każdej kategorii otrzymało pamiątkowe dyplomy.