Szachy. XXI Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 1

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Grają od lewej: Tomasz Delega Prezes Polskiego Związku Szachowego z Feliksem Kutrowskim z Lotosu (fot. L. Bałda)

W sobotę w  Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie został rozegrany pierwszy turniej szachowy XXI Grand Prix Gminy Jabłonna. Do Jabłonny przyjechało 50 amatorów królewskiej gry, którzy rywalizowali w kategorii open i szkoła podstawowa.

Szachowy turniej otworzył wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski. Sam turniej zaszczycił prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Delega. Turniej OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich. Do pierwszego turnieju zgłosiło się 22 zawodników, a do drugiego 28. Razem brało udział 50 zawodników. Przyjechali zawodnicy z Warszawy, Pruszkowa, Legionowa, Chotomowa i Jabłonny. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2010 v.5.49. z tempem 15 minut + 5 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych.

Kto okazał się najlepszy?

W kategorii open zwyciężył… prezes Tomasz Delega, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 6,5 pkt. Drugie miejsce zajął Bartosz Fiszer z klubu UKS SP 321 Warszawa-Bemowo – 5,5 pkt., a trzecie miejsce zdobył Michał Pawłowski z UKSZ Hetman Warszawa 5 pkt.

Najlepszym zawodnikiem z LKS Lotos Jabłonna był Edward Nowak, który zajął 10 miejsce, zdobywając 4 pkt., a tuż za nim na 11 miejscu uplasował się Dariusz Wójcikiewicz, kolejny szachista Lotosu.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Fiszer z klubu UKS SP 321 Warszawa-Bemowo uzyskując 6,5 pkt. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Słoniewskiemu z klubu Szachowego Uniwersytetu Warszawa, która uzyskał 6,5pkt. Trzecie miejsce zdobył Piotr Budny z klubu KSZ Polonia Warszawa, która uzyskał 5pkt. Trzech pierwszych zawodników w kategorii Open i Szkoła Podstawowa otrzymało pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcą XXI Grand Prix Gminy Jabłonna zostanie ta osoba, która z czterech rozegranych turniejów szachowych zgromadzi jak największą liczbę punktów. Następny drugi turniej odbędzie się 20 lutego 2016r.