Tajfun Legionowo. Medale na Mistrzostwach Europy w Macedonii!

Tajfun

Tajfun Legionowo w Skopje (fot. Tajfun)

W stolicy Macedonii, Skopje, w dniach 2-10 września odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Tam startowali zawodnicy trenowani przez Tomasza Szczepaniuka. Sportowcy z Tajfuna Legionowo przywieźli dwa medale.

Podczas mistrzostw legionowscy zwodnicy pokazali ogromne serce do walki. Przy okazji zdobyli dwa cenne krążki – złoty i srebrny.

Złoto Krzysztofa Łuniewicza-Stępniaka i srebro Kuby Jaskuły

Tomasz Szczepaniuk może być dumny ze swoich podopiecznych. Złoto w konkurencji Kick Light do 74kg zdobył Krzysztof Łuniewicz-Stępniak. Na drugim stopniu podium uplasował się Kuba Jaskuła, który przegrał pojedynek finałowy z zawodnikiem z Ukrainy w konkurencji K1 powyżej 91kg. Z mistrzostw bez medalu wrócił Sebastian Domański, który odpadł po zaciętym pojedynku i nie zakwalifikował się do strefy medalowej. Ogólnie reprezentacji Polski zdobyła na tych mistrzostwach aż 66 medali, w tym 9 złotych, 11 srebrnych i 46 brązowych medali, klasyfikując się na 10 miejscu w tabeli medalowej.