Tenis stołowy. Trochimiuk i Marek na czele! (galeria, wyniki i klasyfikacje)

tenis-stolowy-legionowo_57

Krystian Marek prowadzi w jubileuszowym dziesiątym grand prix z kompletem punktów (fot. GP/MM)

Po raz drugi w sezonie spotkali się tenisiści stołowi, by wziąć udział w X Grand Prix Legionowa w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się 25 osób w kategorii OPEN i 5 w kategorii Kobiet.

Po poprzednim turnieju podaliśmy klasyfikację wszech czasów w kategorii OPEN. Dziś klasyfikacja kobiet i jej czołówka. Niepodzielnie panuje w niej pani Anna Nowalska!

7. Kamila Świerkowska – 9

Za pierwsze w cyklu zawodnikom jest przyznawane 10 punktów, za drugie 9 itd. aż do dziesiątego miejsca, za które tenisista otrzymywał 1 punkt.

Sporo ciekawych i emocjonujących gier

W kategorii Kobiet niepodzielnie panuje Katarzyna Trochimiuk z warszawskiej Spójni. Młoda zawodniczka osiągająca już spore sukcesy w kategorii kadetek, pokonała wszystkie rywalki stosunkiem setów 3:0. Drugie miejsce przypadło Sandrze Wyszpolskiej, która stoczyła zacięty pojedynek z Anną Nowalską, wygrany 3:2. Nowalska stanęła na najniższym stopniu podium, dzięki wygranej z Lidią Walecką 3:1. Kolejne miejsca zajęły Walecka i Agnieszka Kaca.

Turniej OPEN był jednym z ciekawszych w Legionowie. Stawkę zawodników uzupełnili nowi zawodnicy, którzy po raz pierwszy zagrali w sezonie 2016/2017. Dlatego też ciężko było przewidzieć, kto stanie na przysłowiowym pudle. Wiele spotkań kończyło się dopiero w piątym secie. Również mecz o pierwszą lokatę. Krystian Marek spotkał się z Markiem Malitą. Malita miał już piłkę meczową przy stanie 2:1 w setach, ale zimną krew zachował Marek, który wygrał seta 13:11. W piątej, decydującej partii Marek prowadził 10:5, by stracić cztery piłki z rzędu. Dopiero kolejne zagranie pozwoliło mu zwyciężyć seta 11:9 i cały mecz 3:2. Marek prowadzi w generalce z kompletem 60 punktów. O drugie miejsce toczyła się walka po lewej stronie turniejowej drabinki (grano do dwóch przegranych spotkań). Faworytów było wielu. Krzysztof Ruszczyński, który po prawej stronie w „czwórce” uległ Markowi, spotkał się Pawłem Brylakiem z Sokoła Serock. Wygrał je nadspodziewanie łatwo 3:1. Następnie przegrywał już z Włodzimierzem Brylakiem 2:0, by… wygrać spotkanie 3:2. To dało mu możliwość gry o drugi stopień podium. Do walki nie podszedł jednak Malita i dzięki temu Ruszczyński zajął drugie miejsce i dzięki temu awansował na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Po dwóch turniejach trzecią pozycję okupuje Paweł Brylak, a czwarte Trochimiuk, która musiała uznać wyższość W. Brylaka i Tomasza Chrabskiego. Do końca rywalizacji 5 turniejów. Najbliższy 7 stycznia – 100 Turniejów dla Jerzego z aukcjami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.