UKS Szkwał Legionowo. Wzięli udział w regatach na Zalewie Zegrzyńskim (galeria)

zagle_05

UKS Szkwał Legionowo żeglował na Zalewie Zegrzyńskim (fot. Szkwał)

W miniony weekend na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się pierwsze w tym tym roku regaty żeglarskie. Nie mogło w nich zabraknąć zawodników z UKS-u Szkwał Legionowo.

W zawodach wzięło udział 58 zawodników z 6 żeglarskich klubów. Regaty odbyły się w klasie Optymist, łącznie rozegranych zostało 5 wyścigów, przy bardzo zmiennych warunkach pogodowych.

Szkwał zajmował miejsca na podium

Legionowski klub żeglarski Szkwał reprezentowało 13 zawodników. Wśród nich były dzieci dopiero zaczynające przygodę z żeglarstwem jak i dzieci z grupy regatowej, które regularnie reprezentują klub na regatach rangi ogólnopolskiej. Najlepszy wynik w kategorii dziewczynek osiągnęły Magdalena Rejniak (2 miejsce) i Pola Petrykowska, która uplasowała się na najniższym stopniu podium. Najlepszy wynik spośród chłopców osiągnął Michał Paciorek (5 miejsce) i Michał Krzemiński (6 miejsce).

Start swoich zawodników podsumował opiekun i trener Wojciech Sieczych – Cieszy nas wynik osiągnięty przez naszych podopiecznych, a w szczególności zawodników szkółki, która została rzucona na „głęboką wodę” i spisała się świetnie. Pierwsze regaty sezonu zaliczamy do udanych, a to dopiero początek żeglarskich zmagań. Wszystkie dzieci w wieku 6-12, które chciały by rozpocząć przygodę z żeglarstwem zapraszamy na zajęcia weekendowe oraz wakacyjne obozy i półkolonie żeglarskie.

Uczniowski Klub Sportowy Szkwał Legionowo został utworzony w 2000 roku z myślą o rozpowszechnieniu żeglarstwa w Legionowie i nie tylko. Aktualnie zajmuje się szkoleniem w klasie Optymist i Laser. Baza Klubu znajduje się w Porcie Pilawa nad Zalewem Zegrzyńskim.