XXII Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 3 (galeria)

szachy-jablonna_07

W GCKiS w Jabłonnie odbył się kolejny turniej szachowy (fot. L. Bałda)

W minioną sobotę w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbył się trzeci turniej XXII Grand Prix Gminy Jabłonna. Zawody prowadził wiceprezes Lotosu Leszek Bałda.

Turniej został rozegrany w kategorii open (grupa A) i szkoła podstawowa (grupa B). Został teżzgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 20 zawodników, a do drugiego 12. Razem wzięło udział 32 szachistów:  z Warszawy, Makowa Mazowieckiego, Legionowa, Rajszewa i Jabłonny. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2010 v.6.02. z tempem 15 minut + 5 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych.
Turnieje A i B są także zaliczane jako 88 i 89 turniej z cyklu – 90 turniejów na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego. Zwycięzcy tych turniejów będą mieli prawo do udziału w specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w grudniu 2016 roku.
Z turnieju 88 (open) prawo udziału uzyskał Manfred Mannke z Warszawy , a z turnieju 89  (szkoła podstawowa) Piotr Kowalik z Warszawy.
W kategorii open zwyciężył w szachach szybkich Manfred Mannke, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 7 punktów. Drugie miejsce zajął Bartosz Fiszer z Warszawa – 5,5 punktu z 7, a trzecie miejsce zdobył Wojciech Radecki z Warszawa 5 punktów z 7.
Najlepszym zawodnikiem z LKS Lotos Jabłonna był Dariusz Wójcikiewicz, który zajął 7 miejsce zdobywając 4 punkty z 7.
W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Piotr Kowalik z Warszawy, uzyskując 5,5 punktu z 7. Drugie miejsce zajął Wojciech Wnuk z Warszawy, który uzyskał 5 punktów 7. Trzecie miejsce zdobył Klim Filip z Warszawy, która uzyskała 5 punktów z 7.