XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 2

szachy-jablonna_15

Szachiści rywalizują w kolejnym turnieju w Jabłonnie (fot. GP/MM)

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odbył się drugi turniej XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna w szachach. Turniej prowadził niezastąpiony sędzia szachowy, zawodnik i wiceprezes Lotosu Jabłonna Leszek Bałda.

Turniej został rozegrany w kategorii open (grupa A), który został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy dzięki temu mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich oraz szkoła podstawowa grupa (B).

Turniej OPEN

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 15 zawodników, którzy przyjechali do Jabłonny z Warszawy, Pomiechówka, Nowego Dworu Mazwieckiego, Legionowa, i Rajszewa. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2016 v.6.02. z tempem 12 minut + 3 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych. Rywalizację wygrał Bartosz Fiszer, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 6 punktów (z 7 możliwych). Drugie miejsce zajął Adam Podgajny, który zgromadził na swoim koncie 5,5 punktu, a trzecie miejsce zdobył Manfred Mannke – 5 punktów.

Rywalizowali też młodzi szachiści

12 młodych szachistów rywalizowało o miano najlepszego w kategorii szkoła podstawowa. Najlepszym okazał się Mateusz Śmietanko z klubu UKS Czternastka Warszawa, który uzyskał 6,5 punktu (z 7 możliwych). Drugie miejsce przypadło dla Piotrowi Kubalskiemu z LKS Lotos Jabłonna, który uzyskał 5,5 punktu. Trzecie miejsce wywalczył Stanisław Mocny z klubu KSZ Polonia Warszawa, który zdobył 4,5 punktu.

Zwycięzcą XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna zostanie ta osoba, która z czterech rozegranych turniejów szachowych zgromadzi jak największą liczbę punktów. Następny trzeci turniej odbędzie się 25 marca 2017 r., na który organizatorzy serdecznie zapraszają.