XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 4 – finał

C894CF97E6844671805B1A5B156BB6CE

XXIII Grand Prix dobiegło końca (fot. Leszek Bałda)

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odbył się finałowy turniej XXIII Grand Prix Gminy Jabłonna w Szachach. Cykliczne zawody szachowe prowadzi w Jabłonnie Leszek Bałda, sędzia szachowy i zarazem wiceprezes Lotosu Jabłonna.

W sobotnie przedpołudnie został rozegrany czwarty turniej XXIII Grand Prix w kategoriach OPEN (grupa A) i Szkoła Podstawowa (grupa B). Turniej OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

27 szachistów walczyło o zwycięstwo

Do turnieju OPEN zgłosiło się 15 amatorów królewskiej gry. W kategorii Szkół Podstawowych 12. Do Jabłonny przybyli szachiści z Warszawy, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Rajszewa, Grabiny-Michałowa i Pomiechówka. Nie zabrakło też miejscowych zawodników. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2010 v.6.03. z tempem 12 minut + 3 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych.

Manfred Mannke najlepszy po 4 turniejach

W kategorii open zwyciężył w szachach szybkich Manfred Mannke z Warszawy, który w trzech rozegranych turniejach uzyskał 33,5 punktu i odniósł 24 zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Bartosz Fiszer z Warszawa – 32,5 punktu z czterech turniejów i odniósł 21 zwycięstw. Trzecie miejsce zdobył Adam Podgajny z Warszawa – 22,5 punktu z czterech turniejów i odniósł 19 zwycięstw.

W „podstawówkach” najlepszy Piotr Kubalski i Stanisław Mocny

W kategorii szkoła podstawowa – klasy 4-6 zwyciężył Piotra Kubalski z LKS Lotos Jabłonna uzyskując 32,5 punktu w czterech rozegranych turniejach i odniósł 18 zwycięstw. Drugie miejsce zajął Igor Kartasiewicz z Warszawy, który uzyskał 16,5 punktu i odniósł 10 zwycięstw. Trzecie miejsce zdobył Maciej Czerwiński z PKS MAT Białołęka, który uzyskał 15,5 punktu i odniósł 13 zwycięstw. W kategorii szkoła podstawowa – klasy 1-3 zwyciężył Stanisław Mocny z Warszawy, który uzyskał 21 punktów w czterech rozegranych turniejach i odniósł 21 zwycięstw. Drugie miejsce zajął Mikołaj Kuczera z Pomiechówka, który uzyskał 14 punktów. i odniósł 12 zwycięstw. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Śmietanko z Warszawy, uzyskując 9,5 punktui odniósł 6 zwycięstw. W całym cyklu XXIII Grand Prix wystąpiło 68 zawodników w kategorii OPEN i 46 zawodników w kategorii szkoła podstawowa.