XXIV Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 2 (galeria)

szachy_21

26 amatorów królewskiej gry rywalizowało w Jabłonnie (fot. GP/MM)

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Jabłonnie odbył się drugi Turniej 24. szachowego cyklu Grand Prix Gminy Jabłonna. Poczynaniom szachistów przyglądał się wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.

W sobotnie przedpołudnie w GCKiS w Jabłonnie, w byłym Domu Ogrodnika, na szachowych planszach rywalizowało 26 pasjonatów tej królewskiej gry. Rywalizowano w kategorii OPEN (grupa A) i w kategorii Szkoła Podstawowa (grupa B). Turniej OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

W OPEN zwyciężył Bartosz Fiszer

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 16 zawodników, którzy do Jabłonny przybyli z Warszawy, Legionowa, Chotomowa i Rajszewa. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2016 v.6.05. z tempem 12 minut + 3 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych. W tej kategorii zwyciężył  Bartosz Fiszer z Warszawy, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął Robert Krasiewicz, prezes Mazowieckiego Związku Szachowego, który również uzbierał w rozegranych siedmiu grach 6,5 punktu. Trzecie miejsce zdobył Wojciech Radecki z Warszawy, który zgromadził 5 punktów w siedmiu pojedynkach.

Zwycięstwo szachisty Lotosu Jabłonna

W kategorii szkoła zwyciężył Piotr Kubalski. Szachista Lotosu Jabłonna uzyskał 6,5 punktów z siedmiu możliwych. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Karczmarczykowi, kolejnemu zawodnikowi jabłonowskiego klubu. Karczmarczyk uzyskał 5,5 punktu na siedem rozegranych pojedynków. Trzecie miejsce zdobył Leo Suska z KSZ Polonia Warszawa, który zgromadził 5 punktów na 7. Trzech pierwszych zawodników w kategorii OPEN i Szkoła Podstawowa dostało pamiątkowe dyplomy. Kolejny trzeci turniej odbędzie się 18 listopada. Start – godz. 11.00.