XXIV Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 3 (galeria)

szachy_16

Feliks Kutrowski to wieloletni zawodnik Lotosu Jabłonna (fot. GP/MM)

W sobotnie, listopadowe przedpołudnie w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odbył się trzeci Turniej XXIV Grand Prix Gminy Jabłonna w Szachach. Dwunastoletnie rozgrywki prowadzi wiceprezes Lotosu Jabłonna Leszek Bałda.

Turniej został rozegrany w kategorii open (grupa A) i szkoła podstawowa (grupa B). Turniej OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mogą zdobyć lub podnieść swój ranking w szachach szybkich.

23 uczestników turnieju

To już 12 lat, jak turniej szachowy jest rozgrywany w Jabłonnie. Z tego bardzo dumny jest Leszek Bałda, który od początku prowadzi turniej. Sam jest miłośnikiem królewskiej gry i zarazem sędzią szachowym. Dziś podsumował turniej:

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 14 zawodników, a do drugiego 9. Razem brało udział 23 zawodników. Przyjechali zawodnicy z Warszawy , Legionowa, Chotomowa ,Jabłonny, Wyszkowa. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2016 v.6.05. z tempem 12 minut + 3 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych.

Manfren Mannke najlepszy!

W kategorii open w szachach szybkich zwyciężył Manfred Mannke z Warszawy, który z siedmiu rozegranych partii uzyskał 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął Kamil Celiński z Warszawy – 5 punktów z 7 możliwych, a trzeci stopień podium zajął Dariusz Gajewski z Warszawy – 5 punktów na 7.

A jak w grali uczniowie?

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Stanisław Mocny z Warszawy uzyskując 6,5 punktu na 7. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Kubalskiemu z LKS „Lotos” Jabłonna, który uzyskał 6 punktów z 7. Trzecie miejsce zdobył Piotr Karczmarczyk również z Lotosu, który uzyskał 5 punktów. Trzech pierwszych zawodników w kategorii OPEN i Szkoła podstawowa otrzymało pamiątkowe dyplomy.

Już 16 grudnia finał turnieju, na który serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.