XXIV Grand Prix Gminy Jabłonna – Turniej 4 (galeria)

szachy-jablonna_07

W sobotę zakończyło się XXIV Grand Prix Gminy Jabłonna w Szachach (fot. GP/MM)

Kolejne, szachowe rozgrywki przeszły do historii. Po raz czwarty, w ramach XXIV Grand Prix Gminy Jabłonna, odbył się turniej szachowy prowadzony przez wiceprezesa Lotosu Jabłonna, Leszka Bałdę.

W sobotę przed południem ruszył ostatni turniej XXIV edycji Grand Prix Gminy Jabłonna w Szachach, organizowany przez Lotos Jabłonna. W czwartym turnieju w obu grupach A i B wzięło udział 15 amatorów królewskiej gry. Turniej OPEN został zgłoszony do międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Zawodnicy mają możliwość zdobycia lub podniesienia swojego rankingu w szachach szybkich.

Grupa A

Do turnieju zgłosiło się 8 zawodników. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kojarzonym programem komputerowym ChessArbiter Pro 2016 v.6.05. z tempem 12 minut + 3 sekundy na każdy wykonany ruch dla zawodnika na całkowite zakończenie partii szachowej z zastosowaniem zegarów elektronicznych. W kategorii open w szachach szybkich zwyciężył Wojciech Radecki z Warszawy, który z pięciu rozegranych partii uzyskał 5 punktów. Drugie miejsce zajął Manfred Mannke z Warszawy z 4 punktami na pięć możliwych, a trzecie miejsce zdobył Dariusz Gajewski z Warszawy 3,0 pkt. z 5. W cyklu zwyciężył z Mannke, który zgromadził 26,5 punktu. Tylko punkt gorszy okazał się Radecki, a najniższym stopniu podium stanął Adam Podgajny z 17,5.

Grupa B

W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Piotr Kubalski z LotosuJabłonna, który uzyskał 5,5 punktu z 7. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Czerwińskiemu z Warszawy, który zgromadził 4,5 punktu na 7. Trzecie miejsce zdobył Stanisław Mocny z Warszawy, który uzyskał 3,5 punktu z 7. W kategorii klas 4-7 w całym cyklu triumfował Piotr Kubalski z 30,5 punktu, a kolejne miejsca zdobywali: Mocny – 22 punkty i Piotr Kaczmarczyk – 20 punktów. W kategorii klas 0-3 najlepszym okazał się Kamil Kuczewski z 20 punktami, drugie miejsce przypadło Antoniemu Góralowi – 9 punktów, a trzecią lokatę zajął Dominik Nocek – 7 punktów.